Nowe telewizory Smart TV Philips z serii 6000, 7000 oraz 8000

Nowe telewizory Smart TV Philips z serii 6000, 7000 oraz 8000
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

27.06.2012 10:58, aktual.: 27.06.2012 12:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W siedzibie firmy Philips w Warszawie odbyła się premiera trzech nowych serii telewizorów Smart TV z serii 6000, 7000 oraz 8000.

Wszystkie z nowych produktów zostały wyposażone w technologię Smart TV, dającą dostęp do internetu, wspomniany Ambilight oraz Perfect 3D, która jak łatwo się domyślić pozwala wyświetlać materiały trójwymiarowe.

Technologia Ambilight to system diod LED umieszczony z tyłu telewizora, które emitują barwną poświatę na ścianę za telewizorem, a jej kolor i intensywność są dostosowane do obrazu wyświetlanego na ekranie TV. Wszystkie serie nowych telewizorów wyposażone są w technologię konwersji 2. - 3D w czasie rzeczywistym. Mamy również możliwość regulacji poziomu głębi 3D.

Seria 6000 - największą nowością w tej serii jest wprowadzenie w modelach z 201. roku dwustronnego systemu Ambilight, który w poprzednich latach dostępny był tylko w wyższych liniach produktowych. Komfortowym oglądaniem trójwymiarowego obrazu można się cieszyć dzięki dołączonym okularom 3D i technologiom: Easy 3D (technologia pasywna) oraz 3D Natural Motion. Tryb Full Screen Gaming umożliwia grę dwóm graczom, z których każdy zakłada specjalne okulary PTA436 i każdy z nich widzi swój obraz na całym ekranie. Technologia jest kompatybilna z wszystkimi grami na Xbox 360 lub PS3, obsługującymi tryb split-screen. Seria 6000 oferuje również platformę Smart TV z możliwością sterowania za pomocą smartfona lub tabletu, dostępem do internetu oraz dedykowanych aplikacji CuTV np. ipla. Nowością w tegorocznej serii 6000 jest możliwość przesyłania na ekran TV filmów zarejestrowanych przez urządzania z iOS lub Androidem. Stało się to możliwe dzięki wprowadzeniu wsparcia dla kodeków mov oraz 3GPP. Korzystanie z funkcji
internetowych oraz wymiany multimediów ułatwia wbudowany moduł Wi-Fi.

Seria 7000 wyposażona została w dwustronny system Ambilight. Aktywna technologia 3. Max pozwoli zanurzyć się w świecie obrazów trójwymiarowych, a za pomocą odpowiedniego przycisku umieszczonego na dołączonych do TV okularach 3D Max PTA507 można je przełączyć w tryb Full Screen Gaming. O bogactwo szczegółów dba technologia Perfect 3D Natural Motion. Na zmysł słuchu działa zaś system SoundStage, dostarczając żywe dźwięki dzięki umieszczeniu solidnych głośników w podstawie telewizora, która jednocześnie może służyć, jako uchwyt na ścianę. Podobnie, jak w niższych modelach, seria 7000 również posiada system Smart TV. Dodatkowo telewizorem można sterować nie tylko za pomocą pilota, ale także smartfona, tabletu lub zestawu bezprzewodowej klawiatury i myszy. Wszystko to ułatwia wbudowany moduł Wi-Fi. Do telewizora dołączany jest również dwustronny pilot wyposażony w klawiaturę QWERTY.

Seria 8000 w porównaniu do serii 600. i 7000 posiada: trójstronny system Ambilight, dołączane do opakowania dwie pary okularów 3DMax PTA507 i kamerę internetową Philips dedykowaną do rozmów przez Skype. Ta seria posiada również najbardziej rozbudowaną wersję pilota zdalnego sterowania z wbudowaną klawiaturą QWERTY, żyroskopem dla automatycznego wykrywania położenia pilota i wyłączania przycisków znajdujących się na dole oraz funkcją wskaźnika uławiającego nawigację po otwartym internecie. W tej serii zastosowano również technologię 3D Max. Telewizory z serii 8000 są wyposażone w technologię Perfect 3D Natural Motion. Doznania audio potęguje technologia SoundStage. Seria 8000 to też platforma Smart TV z dostępem do tych samych funkcjonalności, które oferują serie 6000 oraz 7000. Wbudowany interfejs Wi-Fi umożliwia bezprzewodowe korzystanie z aplikacji Smart TV.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)