Nowe telewizory LED od Panasonica

Nowe telewizory LED od Panasonica

Nowe telewizory LED od Panasonica
Źródło zdjęć: © Panasonic
29.04.2010 14:37, aktualizacja: 29.04.2010 16:40

Firma Panasonic wprowadza do sprzedaży w Polsce trzy modele Viera LCD wyposażone w podświetlenie LED. W skład rodziny produktów Panasonic Viera LED-LCD wchodzą serie 1080p Full HD V20 (42”, 37”, 32”), D28 (37”, 32”), D25 (42”, 37”, 32”), jak również HD ready D28 (22” and 19”).

Telewizory Panasonic LED LCD oferują wysoką jakość obrazu dzięki szerokiemu kątowi widzenia oraz 20. diodom systemu Intelligent Frame Creation Pro. Białe diody LED zostały umiejscowione na dole oraz górze wewnętrznej ramy telewizorów. Za sprawą panelu rozpraszającego światło, iluminacja rozprowadzana jest nawet za panelem LCD. Rozwiązanie to pozwala na osiągnięcie jednolitego koloru oraz jasności na powierzchni całego ekranu. Zarówno kąt widzenia, jak i poziom kontrastu uległy poprawie, podczas gdy konsumpcja prądu została zmniejszona. Użycie 10-bitowych paneli zapewnia subtelną gradację kolorów i odcieni.

Obraz
© (fot. Panasonic)

Rozwiązania systemu 20. BLB IFC Pro synchronizują odświeżanie obrazu 100Hz wraz ze stoma cyklami migotania diod. Widz odbiera jaśniejsze, ostrzejsze, bardziej szczegółowe, gładko poruszające się, naturalne obrazy. Panele IPS wszystkich modeli LED-LCD zapewniają szeroki kąt widzenia. Oznacza to, że kolory i kontrast pozostają bogate nawet podczas patrzenia na telewizor z boku.

Grubość panelu wynosząca zaledwie 1,5 cala została osiągnięta dzięki wyeliminowaniu tylnego podświetlenia panelu oraz umiejscowieniu diod LED na szczycie oraz spodzie ramy. Modele D2. oraz D28 zostały zaprojektowane w stylu Viera Pure Line. Design serii D28 został zainspirowany ramką do zdjęć, która może być wykonana w różnych kolorach, włączając w to satynowe srebro, błyszczącą purpurę oraz atłasową biel.

Serie V20, D28 (37” i 32”) oraz D25 wyposażono nie tylko w funkcję Viera Cast, która pozwala użytkownikom na śledzenie wybranych serwisów internetowych za pośrednictwem jednego przycisku, oraz rozwiązanie Viera Image Viewer, która jest idealna do oglądania na ekranie zdjęć i słuchania muzyki, ale również możliwość nagrywania na dysk twardy za pośrednictwem portu USB. Co więcej, system komunikacji DLNA pozwala na odtwarzanie na ekranie telewizora cyfrowych danych, które magazynowane są na dostępnych w domowej sieci pamięciach masowych zgodnych z DLNA. W połączeniu z wbudowanym potrójnym tunerem DVB eliminują konieczność piętrowego stawiania zewnętrznych odbiorników i nadajników przy telewizorze. System V-Audio Surround dostarcza dźwięku dookólnego wielokanałowego systemu audio za pośrednictwem zaledwie dwóch głośników. Modele 22” i 19” serii D28 zostały wyposażone w stację dokującą dla iPod.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)