Nowe telewizory 4K od LG już na rynku. Produkują je w Polsce!

Nowe telewizory 4K od LG już na rynku. Produkują je w Polsce!

Nowe telewizory 4K od LG już na rynku. Produkują je w Polsce!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
21.11.2013 10:14, aktualizacja: 21.11.2013 12:29

LG wprowadza na polski rynek kolejne telewizory Ultra HD, poszerzając swoją linię o najnowsze 55- oraz 65-calowe modele z serii LA970V oraz LA965V. Ciekawostką jest fakt, że telewizory produkowane są w Polsce i stąd eksportowane na cały europejski rynek.

Podobnie jak w przypadku 84-calowego modelu, matryce w najnowszych 55. i 65-calowych modelach zawierają aż 8,3 miliona pikseli. Dodatkowo, w serii LA970 montowane jest podświetlenie Nono Full LED, które zapewnia wyjątkowo dobry kontrast oraz możliwość niezależnego sterowania podświetleniem każdego segmentu ekranu. Telewizory z serii LA970V są także wyposażone w panel IPS, który wiernie odwzorowuje barwy i cechuje się najszerszym możliwym do uzyskania kątem widzenia - 178°.

W telewizorach zastosowano procesor obrazu Tru-ULTRA HD Engine, który skaluje dowolny sygnał wideo do 4. zapewniając jakość obrazu zbliżoną do Ultra HD. Dzięki opatentowanemu algorytmowi Super Resolution procesor zapewnia możliwie wysoką wyrazistość obrazu, zwiększa ostrość oraz eliminuje rozmycia spowodowane skalowaniem do wyższej rozdzielczości. Najnowsze telewizory posiadają również unikalną na rynku możliwość odtwarzania filmów 4K z dysków zewnętrznych USB. Obie serie telewizorów obsługują oczywiście sygnał 3D.

Oba modele telewizorów z linii LA970. wyposażono w 4.1-kanałowy system dźwiękowy o mocy 50 W, w skład którego wchodzą wysuwane głośniki. Ukryta listwa zawiera cztery głośniki skierowane do przodu, odpowiadające za przenoszenie tonów średnich i wysokich. Ponadto, za ekranem zainstalowano głośnik niskotonowy, pozwalający na odtwarzanie mocnych basów. W zależności od ustawień wybranych przez użytkownika eleganckie, wysuwane głośniki mogą być stale ukryte lub stale wysunięte. Można je też skonfigurować tak, aby wysuwały się po włączeniu telewizora oraz chowały się, gdy zostanie on wyłączony.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Pilot Magic Remote rozpoznaje mowę oraz pozwala na sterowanie przy użyciu rolki, gestów i poprzez wskazywanie. Dzięki temu umożliwia łatwe poruszanie się po menu, wyszukiwanie treści, może również pełnić funkcję kontrolera do gier. Oprócz tego 55. oraz 65-calowe telewizory są wyposażone w zestaw rozwiązań zapewniających bezprzewodową łączność, takich jak WiDi oraz Miracast do wygodnego przesyłania obrazu, czy w opartą na znacznikach NFC funkcję Tag On, pozwalającą na łatwe parowanie urządzeń.

Podstawowe dane techniczne –. lina LA970V:
• Przekątna ekranu: 55” i 65”
• Matryca: IPS
• Rozdzielczość: 3840x2160
• Technologia podświetlenia: NANO Full LED
• System dźwięku: 4.1
• Moc RMS: 10W+10W+10W+10W+10W, głośniki wysuwane
• Media share: zdalne sterowanie Smartfonem, LG Cloud (TBD), Widow Media Player, DLNA
• Screen share: MHL, Miracast, 2nd Screen, NFC, WiDi
• Inne: Wbudowana karta WiFi, WiFi Direct, Windows 7/8 Certified, Simplink (HDMI CEC)

Podstawowe dane techniczne – lina LA965V:
• Przekątna ekranu: 55” i 65”
• Matryca: IPS
• Rozdzielczość: 3840x2160
• Technologia podświetlenia: LED Plus
• System dźwięku: 2.1
• Moc RMS: 12W+12W+12W
• Media share: zdalne sterowanie Smartfonem, LG Cloud (TBD), Widow Media Player, DLNA
• Screen share: MHL, Miracast, 2nd Screen, NFC, WiDi
• Inne: Wbudowana karta WiFi, WiFi Direct, Windows 7/8 Certified, Simplink (HDMI CEC)

Ceny * 65LA970V – *24 000 PLN
55LA970V – 15 000 PLN
65LA965V – 22 000 PLN
55LA965V – 14 000PLN

PRODUKCJA W POLSCE

  1. minut – tyle średnio zajmuje pracownikom mławskiej fabryki LG Electronics produkcja najbardziej zaawansowanego telewizora Ultra HD. Zanim jednak urządzenie opuści mury fabryki, w setkach punktów inspekcyjnych przechodzi szereg surowych badań i testów, w tym 168-godzinny test w warunkach krytycznych oraz 3 000-godzinny test żywotnościowy. Na dwóch liniach produkcyjnych powstają 84-, 65. oraz 55-calowe modele UHD. Duża skala produkcji to efekt zainteresowania telewizorami ULTRA HD wszystkich krajów w Europie, do których polska fabryka LG eksportuje najnowsze modele. Fabryka LG w Mławie to nie tylko telewizory ULTRA HD. Produkowane są w niej także telewizory LED o różnorodnych parametrach. W zależności od sezonu i liczby zamówień, fabryka LG w Mławie produkuje między 1. 000 a 35 000 sztuk urządzeń dziennie. Szacowana łączna liczba wyprodukowanych urządzeń w 2013 roku to ponad 5 milionów.
Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Jednakże rola LG Electronics w Mławie nie ogranicza się do samej produkcji. Bardzo ważnym i niezwykle czasochłonnym elementem jej działań jest nadzór nad jakością na każdym etapie. To właśnie polscy inżynierowie testują sprzęt i decydują, czy przygotowany model jest odpowiednio dopracowany i czy będzie satysfakcjonował klientów we wszystkich krajach Europy, do których docierają produkty z Mławy.

W tym celu, wydziały R&D, Jakości i wspierania klienta oraz Produkcji w Mławie, w oparciu o certyfikowany system zarządzania jakością ISO 9001/14001. nadzorują realizację licznych badań, testów funkcjonalności oraz zgodności z obowiązującymi normami. Fabryka LG w Mławie wyróżnia się rozbudowanymi i zaawansowanymi kryteriami oceny weryfikacji jakości produktu i jego podzespołów.

Telewizory przechodzą ekstremalne testy jakości i wytrzymałości. Przez 16. godzin wygrzewane są w zmiennej temperaturze od +15°C do +43°C. Następnie poddawane są długoterminowym testom żywotnościowym wynoszącym ok. 3 000 godzin w temperaturze nawet +50°C. Kolejnym etapem w procesie weryfikacji jakości są badania w komorach klimatycznych, w których sprawdzana jest ich odporność na zmianę klimatu na którą jest narażony odbiornik w trakcie transportu, przechowywania i eksploatacji. Zmiany temperatury od -30°C do +45°C oraz wilgotności – między 0 a 80%. Następnie, telewizory przechodzą szereg zaawansowanych testów, w tym między innymi drogowych – jak symulacja transportu na dystansie 600 km, bezpieczeństwa (próba wysokonapięciowa), poboru mocy, czy jakości dźwięku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)