Nowe serwisy społecznościowe dla nosicieli HIV i niepełnosprawnych

Nowe serwisy społecznościowe dla nosicieli HIV i niepełnosprawnych

08.02.2010 09:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wystartowały dwa nowe specjalistyczne serwisy społecznościowe: dla niepełnosprawnych - zintegrowani.pl oraz nosicieli wirusa HIV - pozytywni.net. Mają one być platformami ułatwiającymi wymianę informacji oraz nawiązywanie znajomości osobom mającym podobne problemy.

Zintergowani.pl to nowy projekt Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji, które od lat prowadzi największy w Polsce portal informacyjny dla osób z niepełnosprawnością niepelnosprawni.pl.

"Zintegrowani.pl to taki młodszy brat niepelnosprawnych.pl. Jest nowocześniejszy i ma pełnić inną funkcję. Niepelnosprawni.pl to informacje publikowane dla użytkowników jako odbiorców. Zintegrowani.pl mają być przede wszystkim platformą komunikacji, która będzie tworzona przez samych członków społeczności, a nie przez redakcyjny zespół" - mówił prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji Piotr Pawłowski.

Obraz

Zintegrowani.pl nie są serwisem dedykowanym wyłącznie osobom z niepełnosprawnościami, ale również osobom sprawnym, zainteresowanym niepełnosprawnością.

"W naszej pracy od lat codziennie spotykamy się z wieloma pytaniami od osób sprawnych, które są z różnych powodów - prywatnych lub zawodowych - zainteresowane niepełnosprawnością, nie wiedzą jednak, jak nawiązać kontakt z osobami z niepełnosprawnością i spytać się o ich doświadczenia. Mamy nadzieję, że od dziś każdy pracodawca, urzędnik, student architektury czy lekarz będzie mógł na zintegrowanych.pl poznać lepiej osoby z niepełnosprawnością i ich potrzeby. Chcemy, żeby zintegrowani.pl byli taką właśnie platformą integracji" - podkreśla Pawłowski.

Każdy użytkownik serwisu może założyć swój profil, zapraszać innych użytkowników do grona swoich znajomych, ma możliwość spersonalizowanej komunikacji z gronem tych osób poprzez grupy dyskusyjne, wysyłanie prywatnych wiadomości i miniczat. Można również informować społeczność o ważnych wydarzeniach i prezentować galerie swoich zdjęć.

W ostatnich dniach uruchomiony został także pierwszy polski serwis społecznościowy dla nosicieli wirusa HIV - pozytywni.net

Obraz

"Naszym celem było stworzenie przyjaznej dla nosicieli wirusa HIV społeczności, bez nietolerancji i tematów tabu" - mówią twórcy serwisu Marcin Burda i Jacek Fiszer. Wśród zarejestrowanych użytkowników serwisu są zarówno osoby zdrowe, jak i nosiciele. "Mamy nadzieję, że nasz serwis nie tylko ułatwi nawiązywanie znajomości osobom borykającym się z problemem HIV, ale także przyczyni się do szerzenia tolerancji i podnoszenia świadomości wśród Polaków" - podkreślają twórcy portalu.

W serwisie pozytywni.net można prowadzić blog, umieszczać swoje zdjęcia i filmy, podyskutować na forum, wyszukiwać znajomych według określonych kryteriów. Na stronie znaleźć można także istotne dla nosicieli wirusa HIV informacje.

Serwisy są darmowe i dostępne dla wszystkich. Oba działają od początku stycznia.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)