Nowe routery TP-LINK Dualband - TL- WDR3600 i TL- WDR3500

Nowe routery TP‑LINK Dualband - TL- WDR3600 i TL- WDR3500

Nowe routery TP-LINK Dualband - TL- WDR3600 i TL- WDR3500
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
30.11.2012 10:05, aktualizacja: 30.11.2012 11:52

Firma TP-LINK wprowadziła do swojej oferty nowe routery Dualband. Ich głównymi zaletami mają być wydajność, stabilność, prosta instalacja i pełna zgodność ze starszymi urządzeniami.

Dualband TL-WDR360. i TL-WDR3500 to propozycja dla tych, którzy szukają routera do domu lub małego biura. Oba modele pozwalają na jednoczesne przesyłanie danych w dwóch zakresach częstotliwości - 2,4 i 5 GHz, z sumaryczną prędkością do 600 Mb/s. Zaletą wykorzystania pasma 5 GHz ma być gwarancja bezpiecznego i stabilnego funkcjonowania sieci, której działanie nie jest zakłócane przez urządzenia pracujące w standardzie 2,4 GHz.

Model Dualband TL-WDR360. posiada gigabitowy przełącznik, który za sprawą sprzętowej akceleracji NAT gwarantuje przepustowość pomiędzy WAN i LAN na poziomie 800 Mb/s. Oprócz tego urządzenie wyposażone jest w dwa porty USB, które przeznaczone są do podłączenia i współdzielenia w sieci drukarki i zewnętrznej pamięci masowej. W przypadku routera Dualband TL-WDR3500 użytkownik dostaje do dyspozycji 4-portowy przełącznik typu Fast Ethernet oraz jeden port USB. Oba routery oferują funkcję serwera mediów, co pozwala na korzystanie z udostępnionych filmów, muzyki i zdjęć na innych urządzeniach, takich jak konsole gier wideo oraz telewizory i odtwarzacze multimedialne z obsługą sieci. Ponadto wbudowany serwer FTP umożliwia dostęp do wybranych zasobów domowej sieci przez internet.

Producent zapewnia, że nowe routery są łatwe w konfiguracji. Na obudowie znajdziemy m.in. przyciski Wireless On/Off (do włączenia i wyłączenia sieci bezprzewodowej) oraz WPS (do szybkiej aktywacji bezpiecznego połączenia bezprzewodowego z wykorzystaniem szyfrowania WPA2). Dla osób bez doświadczenia w konfiguracji routerów pomocna będzie aplikacja Easy Setup Assistant, dzięki której, krok po kroku, można uruchomić domową sieć bezprzewodową.

Routery Dualband TP-LINK objęte są 2. miesięcznym okresem gwarancyjnym. TL- WDR3600 dostępny jest w sugerowanej cenie 259 zł brutto, natomiast za model TL- WDR3500 zapłacimy 229 zł brutto.

źródło: Informacje prasowe

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)