Nowe procesory Intel Core trzeciej generacji

Nowe procesory Intel Core trzeciej generacji

Nowe procesory Intel Core trzeciej generacji
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
24.04.2012 10:32, aktualizacja: 24.04.2012 12:08

Intel zapowiedział dziś nową rodzinę czterordzeniowych procesorów Intel Core trzeciej generacji, które mają zapewnić radykalny wzrost wydajności i mocy obliczeniowej. Nowe procesory, które jeszcze w tym miesiącu zadebiutują w desktopach klasy wyższej, są pierwszymi układami na świecie produkowanymi z wykorzystaniem 22-nanometrowej (nm), trójwymiarowej technologii tranzystorowej Tri-gate.

Połączenie intelowskiej technologii Tri-gate oraz ulepszeń architektonicznych pozwala podwoić wydajność przetwarzania grafiki 3. i mediów HD w porównaniu z poprzednim generacjami procesorów Intela. Dzięki wysokiej wydajności wizualnej, wszystkie wykonywane zadania stają się szybsze i bardziej naturalne. Możemy liczyć na nawet 20-procentowy wzrost mocy obliczeniowej mikroprocesora.

W nadchodzących miesiącach pojawią się dodatkowe wersje procesorów Intel Core trzeciej generacji, które będą napędzać nową falę systemów, zaczynając od Ultrabooków, a kończąc na serwerach i systemach inteligentnych.

Wzrost wydajności nowych procesorów wynika po części z trójwymiarowej struktury nowych tranzystorów Intela. Dotychczas komputery, serwery i inne urządzenia używały tylko dwuwymiarowych tranzystorów planarnych. Dodanie trzeciego wymiaru pozwoliło zwiększyć gęstość tranzystorów i zmieścić więcej funkcji na każdym milimetrze kwadratowym nowych procesorów.

Procesor Intel Core trzeciej generacji z Intel HD Graphics 400. zapewnia nawet dwukrotnie większą wydajność grafiki 3D, niż procesory poprzedniej generacji, umożliwiając uruchamianie gier bogatszych w szczegóły, w wyższych rozdzielczościach. Intel HD Graphics 4000 obsługuje Microsoft DirectX 11, OpenGL 3.1 i OpenCL 1.1.

Procesor Intel Core trzeciej generacji oferuje również nowe zabezpieczenia, w tym Intel Secure Key i Intel OS Guard, które chronią dane osobiste i tożsamość. Intel Secure Key składa się z cyfrowego generatora liczb losowych, który tworzy rzeczywiście losowe liczby, aby wzmocnić algorytmy szyfrowania. Intel OS Guard pomaga zabezpieczyć się przed atakami polegającymi na eskalacji przywilejów, w których haker zdalnie przejmuje system innej osoby. W połączeniu z istniejącymi zabezpieczeniami, takimi jak technologie Intel Identity Protection (Intel IPT) oraz Intel Anti-Theft (Intel AT), funkcje te sprawiają, że platformy Intela są jednymi z najbezpieczniejszych w branży.

Platformy bazujące na procesorach Intel Core trzeciej generacji zapewniają również szybszy transfer danych dzięki interfejsowi USB 3.0 wbudowanemu w układ Series 7 Platform Controller Hub (PCH) oraz magistrali PCI Express 3.0 zintegrowanej z procesorem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)