Nowe płyty indukcyjne Amica - obsługiwane za pomocą slidera

Nowe płyty indukcyjne Amica - obsługiwane za pomocą slidera

Nowe płyty indukcyjne Amica - obsługiwane za pomocą slidera
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
20.08.2013 11:26

Płyty indukcyjne z wyglądu przypominają znane już i dość rozpowszechnione płyty ceramiczne, które zastąpiły żeliwne płyty elektryczne. Mają jednak nad swoimi poprzedniczkami jedną przewagę - są bardziej energooszczędne. Przeznaczone do zabudowy urządzenia, mogą zostać wkomponowane w kuchenne otoczenie.

Płyty indukcyjne PI6512TFN i PI6512TB mają sterowanie sensorowe, obsługuje się ją za pomocą Slidera, co oznacza płynną regulację mocy grzania w miejsce dotychczasowej metody skokowej.

Nowe płyty mają cztery lub nawet pięć pól grzewczych, a każde z nich rozpoznaje obecność garnka i jego wielkość, co pozwala automatycznie dopasować siłę grzania. Wyposażone są w funkcję Booster dla wszystkich pól, co umożliwia zwiększenie mocy grzania. Jej dopełnieniem jest system automatycznego zagotowania - dla potraw wymagających najpierw szybkiego zagotowania, a następnie podgrzewania lub prażenia.

Timer umożliwia zaprogramowanie czasu trwania gotowania na danym polu (do 9. minut). Po zadanym czasie pole się wyłącza, informując wcześniej o zakończeniu gotowania sygnałem dźwiękowym. Funkcja ta jest dostępna na jednym lub czterech polach niezależnie. Timer może działać również jako minutnik.

Z kolei funkcja Pauza wyłącza płytę, zapamiętując jednocześnie wszystkie jej ustawienia. Dzięki temu naciśnięcie sensora ponownie uruchamia płytę i przywraca poprzednie ustawienia pól indukcyjnych.

Płyty dostępne są w kolorze czarnym i białym.

Sugerowane ceny detaliczne:
Amica PI6512TFN - około 1300 złotych
Amica PI6512TB - około 1250 złotych

Źródło: informacje prasowe, PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)