Nowe oszustwo. Wygląda jak mail od Allegro. Grożą, że zablokują konto

Nowe oszustwo. Wygląda jak mail od Allegro. Grożą, że zablokują konto
Źródło zdjęć: © iStock.com
Adam Bednarek

28.10.2019 07:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Oszuści znowu podszywają się pod Allegro. Straszą blokadą konta, więc ofiar może być wiele. Podpowiadamy, jak nie wpaść w ich sidła.

O oszustwie informuje CERT Polska. Na pierwszy rzut oka wiadomość wygląda jak komunikat, który rzeczywiście Allegro mogłoby rozsyłać. Świadczy o tym oprawa graficzna maila. Oczywiście wystarczy przyjrzeć się adresowi nadawcy, by rozpoznać oszusta.

Nie wszyscy muszą być jednak dociekliwi. Tym bardziej że komunikat jest poważny. Oszuści informują o zmianie regulaminu Allegro. Osoby, które nie zaakceptują nowych warunków, będą miały zablokowane konto.

"Cyberprzestępcy próbują pozyskać dane do logowania do serwisu aukcyjnego poprzez fałszywy panel logowania pod adresem: allegro[.]pl-nowy-regulamin2157.ubdfvn.eu" - wyjaśnia CERT.

Konsekwencje mogą być poważne. Po przejęciu profilu oszuści mogą wystawiać z naszego konta nieistniejące przedmioty. Albo też dokonywać zakupów, przez co będziemy mieć problemy.

Zapewne liczą też na to, że hasło z Allegro pasować będzie do innych serwisów. To bardzo prawdopodobne, biorąc pod uwagę fakt, że wielu korzysta z tej samej kombinacji na różnych portalach.

Pamiętajmy, by dokładnie sprawdzać, kto jest nadawcą wiadomości i dokąd prowadzi link. Jeżeli jakaś firma lub bank informuje nas o zmianach, zamiast klikać w załącznik, lepiej poszukajmy potwierdzenia na stronie internetowej lub profilach w mediach społecznościowych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)