Nowe oszustwo SMS-owe. Wykorzystują naiwność użytkowników

Nowe oszustwo SMS‑owe. Wykorzystują naiwność użytkowników

Nowe oszustwo SMS-owe. Wykorzystują naiwność użytkowników
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Arkadiusz Stando
20.09.2018 09:03, aktualizacja: 26.02.2019 13:16

Serwis Zaufana Trzecia Strona wziął pod lupę podejrzane strony, reklamujące swoje usługi na Facebooku. Udają serwisy pożyczkowe, a w rzeczywistości zwyczajnie wyłudzają pieniądze, wykorzystując ludzką naiwność i niewiedzę.

"Tonący brzytwy się chwyta". Człowiek w potrzebie często jest gotów na postawienie najbardziej absurdalnych i przeczących logice kroków. Jeśli chcemy wierzyć, że pożyczka wygląda wiarygodnie, to nie słuchając innych i tak z niej spróbujemy skorzystać. Oszuści postanowili to wykorzystać.

"Zastrzyk Gotówkowy" reklamuje się na Facebooku chwytliwymi sloganami, oferując pożyczkę do 25000 zł. Kiedy przejdziemy dalej na stronę odsyłaną przez posty, ukazuje się nam wybór interesującej nas kwoty oraz ilości rat. Rzekomo nieoprocentowanych.

I rzeczywiście nie są oprocentowane, bo żadnego kredytu tu nie dostaniecie. Strona prosi nas o wysłanie SMS-a, aby przekazać dostęp do składania wniosków. "Koszt wysłania wiadomości 20zł netto (24.60 z VAT)". Formularz wymaga podania większości danych osobowych.

Autorzy z serwisu Zaufana Trzecia Strona wysłali zgłoszenie o kredyt na 3000 zł. Co otrzymali? Kilka telefonów z których usłyszeli, że nie ma dla nich żadnej możliwości kredytów. Pomimo tego, że jak wół napisane jest, że strona "akceptuje 100% zgłoszeń". Wniosek jest prosty. Zadaniem strony nie jest dawanie pożyczek, a jedynie nakłanianie do wysyłania SMS'ów premium, na ogromne kwoty.

Myślisz, żeby stary telefon lub laptop wymienić na nowy? Skorzystaj z okazji na stronie Media Expert kody rabatowe.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)