Nowe odtwarzacze Blu-ray z funkcją BD-Live od Panasonica

Nowe odtwarzacze Blu‑ray z funkcją BD‑Live od Panasonica

Nowe odtwarzacze Blu-ray z funkcją BD-Live od Panasonica
05.11.2008 11:49, aktualizacja: 07.11.2008 09:19

DMP-BD35 i DMP-BD55 - nowe odtwarzacze Panasonic zintegrują Twoje kino domowe z aplikacjami internetowymi dedykowanymi technologii Blu-Ray.

Odtwarzacze Blu-ray™. DMP-BD35 i DMP-BD55 zaprezentowane przez Panasonic są dedykowane osobom, które cenią domową rozrywkę najwyższej jakości. Do dyspozycji miłośników filmów, gier on-line i widowisk muzycznych zostaje oddany sprzęt, który z łatwością pozwoli im przenieść się w wyimaginowany świat fabuły ulubionego reżysera, dołączyć do interaktywnych rozgrywek czy poddać się dźwiękom koncertu ulubionego wykonawcy.

Obydwa modele DMP-BD35 i DMP-BD55 zostały zaprojektowane z myślą o pracy w sieci. Zgodność z usługą BD-Live oznacza, że użytkownicy mogą podłączyć się do Internetu, żeby ściągać zdjęcia, podpisy i inne dane. Dzięki temu rozwiązaniu będą oni mogli uczestniczyć w konkursach i interaktywnych grach dla wielu graczy, dających dostęp do dodatkowych treści na płytach Blu-ray Disc.

Obraz
© (fot. Panasonic)

Odtwarzacze zostały wyposażone w procesor PHL Reference Chroma Processor Plus, który jest odpowiedzialny za precyzyjne przetwarzanie każdego piksela obrazu w kierunku pionowym, co dwukrotnie zwiększa dokładności danych o kolorze w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań. Barwy są wyraźne i dokładnie oddają rzeczywistość. Poziome przetwarzanie obrazu w odtwarzaczach odbywa się dzięki nowej funkcji 4:4:4. która precyzyjnie tworzy sygnał wideo, w którym każdy piksel z płyty poddawany jest kompensacji koloru. Dzięki połączeniu tych dwóch technologii, filmy czy inne obrazy są żywsze, ostrzejsze i bardziej naturalne, a przyjemność ich oglądania jest jeszcze większa.

Kolejną zaletą nowych odtwarzaczy Panasonic jest zastosowanie dekodera HD Audio (Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus i DTSTM-HD Master Audio Essential), który gwarantuje najwyższą jakość dźwięku przestrzennego 7.1. Filmowe efekty specjalne czy wyrafinowane improwizacje instrumentalne osiągną kompletnie nowy wymiar brzmienia i dodatkowo wzmocnią wrażenia widza.

Wysokiej klasy technologie przetwarzania dźwięku i obrazu zostały wbudowane w układ UniPhier - stworzony przez Panasonic układ scalony o wysokiej skali integracji (LSI), który powstał dzięki zastosowaniu procesu produkcyjnego 45-nm, co zdarzyło się po raz pierwszy w przypadku produktów konsumenckich. Użycie pojedynczego, zintegrowanego układ przyczyniło się do tego, że model DMP-BD3. ma tylko 49 mm wysokości, nie mając pod tym względem konkurencji.
Nowe odtwarzacze zostały wyposażone w gniazda kart pamięci SD/SDHC, ułatwiające przeniesienie obrazów z cyfrowych kamer HD lub aparatów fotograficznych wykorzystujących tego typu nośniki. Wystarczy wsunąć kartę, a odtwarzacz wypełni wielkoekranowy telewizor nagraniami wideo w formacie AVCHD lub zdjęciami w pełnej rozdzielczości 192. x 1090 pikseli.

Rozwiązania technologiczne zastosowane w DMP-BD35 i DMP-BD55:

Wizja filmowca
Zaawansowane przetwarzanie obrazu pod kątem rozdzielczości 1080p - Technologia P4HD przetwarza ponad 15 miliardów pikseli na sekundę i do każdego z nich stosuje optymalne parametry. Umożliwia to znakomite wyświetlanie obrazów progresywnych, płynne przedstawianie ruchu i rysowanie ostrych linii ukośnych.
Precyzyjne generowanie pikseli – do wygenerowania 1 piksela służy 60 pikseli informacji.
16-poziomowe wykrywanie ruchu – przypisuje ruch w każdym z pikseli do jednego z 16 poziomów.
Przetwarzanie ukośne – szybko wykrywa linie ukośne i stosuje do tworzących je pikseli odpowiednią korekcję.
Przełączanie 3:2/2:2 – system wykrywa, czy sygnał z płyty Blu-Ray Disc™ bądź DVD zawiera materiały wideo czy kinowe. W przypadku materiałów kinowych sygnały jest konwertowany z postaci 24p na 60p, odpowiedni do wyświetlania na ekranie TV.
Konwersja w górę do 1080p – odtwarzacz dokonuje konwersji materiałów nagranych w rozdzielczości 576i/p i 720p do formatu 1080p.
Taki sam system reprodukcji jak w kinach – odtwarzacze DMP-BD35/55 pozwalają uzyskać na wyjściu obraz w formacie 1080/24p. Odtwarzają obrazy kinowe z płyt Blu-ray Disc oraz DVD w oryginalnej postaci 24p, bez potrzeby przeprowadzania konwersji. Użytkownicy mający telewizory kompatybilne ze standardem 1080/24. mogą dzięki temu cieszyć się obrazem w takim samym formacie, jaki stosowany jest w kinie.
Ekspresja tonalna osiąga poziom oryginalnego filmu – modele DMP-BD35/BD55 są zgodne z technologią Deep Colour. Oznacza to, że są w stanie odtwarzać obrazy z 12-bitową gradacją, pozwalającą uzyskać 4096 przejść. Efektem są niezwykle bogate, naturalnie wyglądające kolory. Przejścia tonalne są płynne i szczegółowe, a efekt niewłaściwego przenikania kolorów praktycznie nie występuje.
*Także telewizor musi być kompatybilny z technologią Deep Colour. Inne telewizory będą wyświetlać obraz z 8-bitową, 256-krokową gradacją.

Bardziej naturalna reprodukcja kolorów – odtwarzacze DMP-BD35/55 obsługują przestrzeń barwną „x.v.Colour”, która jest o mniej więcej 1,2 szersza od konwencjonalnej przestrzeni sRGB. Gdy odtwarzacze DMP-BD35/55 zostaną podłączone do telewizora, który również obsługuje standard „x.v.Colour”, wówczas uzyskuje się bardziej naturalne kolory o lepszej głębi.
Funkcja ta daje efekt tylko podczas odtwarzania danych AVCHD zapisanych przy użyciu technologii „x.v.Colour”. Nie można z niej korzystać w przypadku płyt BD-ROM lub DVD-ROM. Niezbędne jest złącze HDMI.

Autentyczny dźwięk
Zgodność ze wszystkimi nowymi kodekami audio wprowadzonymi przez płyty Blu-ray Disc™–. odtwarzacze DMP-BD35/55 potrafią dekodować dźwięk HD Audio (Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus i DTSTM-HD), dając na wyjściu cyfrowy sygnał w konfiguracji 7.1. Uzyskany w ten sposób dźwięk ma jakość studyjnego wzorca. Może go doprowadzić do wzmacniacza kompatybilnego z HDMI, który nie obsługuje kodeków HD Audio.
Odwzorowanie dynamicznej atmosfery dźwiękowej –. w przypadku bezstratnego sygnału audio 48 kHz, a także w przypadku sygnału audio, gdzie występuje utrata danych wskutek kompresji, odtwarzacze DMP-BD35/55 zwiększają częstotliwość próbkowania do 96 kHz i przeprowadzają re-mastering. Zwiększa to bogactwo informacji o dźwięku i sprawia, że nabiera on bardziej dynamicznego charakteru, lepiej przypominającego rzeczywistość. *Próbkowane płyt CD odbywa się z częstotliwością 88,2 kHz. Wysokiej klasy podzespoły audio w modelu DMP-BD55 pozwalają "wycisnąć" wszystko z dźwięku o wysokiej jakości, zapisanego na płytach Blu-ray, a to sprawia, że oglądanie filmów we własnym salonie staje się jeszcze przyjemniejsze.
Nowy, 24-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy o częstotliwości próbkowania 19. kHz – zmniejsza cyfrowy szum i eliminuje analogowe zakłócenia zegara.

Sugerowane ceny brutto:
DMP-BD55 - 1549 PLN
DMP-BD35 - 1199 PLN

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)