Nowe monitory Sharp dla profesjonalistów

Nowe monitory Sharp dla profesjonalistów

Nowe monitory Sharp dla profesjonalistów
Źródło zdjęć: © Sharp
14.12.2009 13:25

Nowa linia monitorów firmy Sharp do zastosowań profesjonalnych (IDP), której wprowadzenie na rynek zbiegnie się z targami ISE 2010, z pewnością wzbudzi zainteresowanie całej branży. Sharp jest pierwszym producentem LCD prezentującym 60-calowy monitor (152- centymetrowy). Pozostałe trzy nowe produkty podkreślają rolę firmy Sharp w rynkowym segmencie ekranów 52-, 47- i 42-calowych

Targi ISE w Amsterdamie są wydarzeniem nr 1 dla profesjonalistów z dziedziny integracji AV i systemów elektronicznych. Odbędą się w dniach 2-4 lutego 201. roku i będą idealną sceną dla zaprezentowania czterech nowych monitorów do profesjonalnego zastosowania firmy Sharp. Modele PN-E601, PN-E521, PN-E471 i PN-E421 łączą w sobie doskonałą jakość obrazu ze zmniejszonym zużyciem energii. W porównaniu ze swoimi poprzednikami, pochwalić się mogą również niezwykle wąską ramą i niższą wagą. Nowe modele zostaną oficjalnie wprowadzone na rynek europejski w marcu 2010 roku.

Obraz
© (fot. Sharp)

- Wprowadzenie przez firmę Sharp monitorów 60-calowych czyni naszą ofertę bogatszą i bardziej konkurencyjną wobec pozostałych prodecentów. Dodatkowo dzięki wydajnej produkcji monitorów LCD w pierwszej na świecie fabryce 1. generacji w Sakai w Japonii, będziemy w stanie zaoferować je klientom w jeszcze atrakcyjniejszych cenach - mówi Robert Hubluk, Product Manager w Sharp Electronics Poland.

Wysoka wydajność i oszczędność energetyczna

Z przekątnymi ekranu od 15. i 107 centymetrów i przy pełnej rozdzielczości HD 1920 x 1080 pikseli, nowe monitory wyświetlają najwyższej jakości obraz w formacie 16:9. Ekrany te są przeznaczone do nieprzerwanej pracy 24 godziny na dobę, a fakt, że nie posiadają chłodzącego wentylatora, gwarantuje bezgłośną pracę.

- Nowe modele monitorów, ze swoimi możliwościami gwarantowanymi przez prostą konstrukcję modułową, spodobają się osobom oczekującym jeszcze większej uniwersalności od ekranów firmy Sharp. Mocnym punktem produktów nowej generacji jest także opcjonalna karta z dodatkowymi interfejsami - kontynuuje Rober Hubluk.

Obok najwyższej jakości obrazu, wyświetlacze te odznaczają się wyjątkowo niskim zużyciem energii. W porównaniu z poprzednimi modelami, nowe produkty są również znacznie lżejsze, jak również łatwiejsze w montażu. Wąska rama płynnie przechodzi w ekran, ograniczając przeszkadzające oku elementy ramy do minimum. Dzięki tym cechom monitory Sharp świetnie sprawdzą się podczas stosowania wewnątrz pomieszczeń –. od centrów kontroli lotów i innych pomieszczeń kontrolnych poprzez zastosowania komunikacyjne, takie jak video-konferencje, aż do rozwiązań typu e-signage.

Produkcja w pierwszej fabryce LCD 10 generacji

60-calowe monitory LCD z nowej linii są produkowane w fabryce firmy Sharp w japońskim mieście Sakai. Dzięki tej wytwórni korporacja Sharp stała się pierwszą na świecie firmą mogącą produkować panele ze szklanych prefabrykatów 10 generacji o wymiarach 2,88 x 3,13 m i wytwarzać z nich ekrany LCD do monitorów. Wysoce wydajny proces produkcyjny pozwala firmie Sharp wprowadzić na rynek produkt w atrakcyjnej cenie, który nie traci nic ze swojej doskonałej jakości. Kolejnym dowodem potwierdzającym czołową pozycję firmy Sharp jest miesięczna moc produkcyjna fabryki sięgająca 72 000 szklanych prefabrykatów, co daje teoretyczną możliwość wytworzenia 432 000 60 calowych monitorów na miesiąc.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)