Nowe listwy antyprzepięciowe EVER

Nowe listwy antyprzepięciowe EVER04.09.2012 12:17
Nowe listwy antyprzepięciowe EVER
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

EVER zaprezentował dwie nowe listwy antyprzepięciowe dla biura i domu.

EVER OFFICE - listwa dla biur

Prostym zabezpieczeniem przed nagłymi wzrostami napięcia w sieci energetycznej jest nowa listwa antyprzepięciowa OFFICE firmy EVER. Urządzenie (kierowane przede wszystkim do użytkowników biurowych) ma ciekawą konstrukcję, gdyż składa się z dwóch części (listew), dzięki czemu wzrasta wygoda jego użytkowania. Jednostkę dolną (z 4 gniazdami) można położyć na podłodze, natomiast połączoną z nią mniejszą jednostkę górną na biurku. W ten sposób urządzenia, które pojawiają się sporadycznie (np. telefon, laptop), możemy wygodnie i szybko podłączyć do bezpiecznego źródła zasilania. Jednocześnie sprzęt stacjonarny (np. desktop, monitor, drukarka) podłączony jest na stałe do dolnej listwy. Ciekawostką tego rozwiązania jest fakt, że wyłącznik w górnej części listwy znajdującej się na biurku odłącza również część dolną, dzięki czemu nie ma potrzeby sięgania w trudno dostępne miejsce. Przydatną funkcją jednostki górnej jest
dwuportowa ładowarka USB ułatwiająca obsługę np. smartfonów, aparatów fotograficznych lub tabletów.

Listwa ma siedem gniazd sieciowych o podwyższonym bezpieczeństwie, dzięki czemu zabezpieczymy nie tylko komputer, ale także przyłączony do niego sprzęt (drukarkę czy głośniki) oraz dodatkowe urządzenia jak konsola lub odtwarzacz DVD. Co ważne, producent wszystkim użytkownikom tej listwy zapewnia ubezpieczenie przyłączonego sprzętu do kwoty 250. EUR. Prawidłową pracę listwy OFFICE sygnalizuje zapalona dioda LED. Dodatkowo wszystkie gniazda mają blokady uniemożliwiające dzieciom dostęp do elementów niebezpiecznych (System Child Protection). Listwa jest wyposażona w specjalne uchwyty, dzięki którym możliwy jest montaż do podłoża w pozycji poziomej, co zapobiega przesuwaniu się urządzenia, a tym samym upraszcza jego codzienną eksploatację. Inną funkcją poprawiającą komfort użytkowania jest automatyczny bezpiecznik, który umożliwia szybkie, ponowne załączenie zasilania po wystąpieniu zwarcia lub przeciążenia.

EVER HOME dla użytkowników domowych

Dla użytkowników domowych przeznaczona jest nowa listwa antyprzepięciowa EVER HOME, która zapewnia zabezpieczenie przed nagłymi wzrostami napięcia w sieci energetycznej m.in. odbiorników audio-video, telewizorów, sprzętu nagłaśniającego oraz dodatkowo sieci LAN i linii telefonicznej. Listwa ma osiem uziemionych gniazd sieciowych o podwyższonym bezpieczeństwie z zabezpieczeniem toru telewizyjnego i teleinformatycznego. Wykorzystany filtr EMI/RFI eliminuje zakłócenia powszechnie występujące w sieci zasilającej, które negatywnie wpływają na pracę i bezawaryjność urządzeń RTV. Jeśli dojdzie do zwarcia lub przeciążenia, automatyczny bezpiecznik umożliwia szybkie, ponowne załączenie zasilania.

Listwa HOME jest konstrukcją o klasycznym kształcie, więc dostęp do gniazd jest wygodny, a możliwość stabilnego montażu do podłoża ułatwia obsługę urządzeń. Gniazda elektryczne znajdują się na górnej ściance listwy, a teleinformatyczne i RTV na bocznej. Prawidłową pracę sygnalizują diody LED. Dodatkowo wszystkie gniazda mają blokady uniemożliwiające dostęp dzieci do elementów niebezpiecznych (System Child Protection). EVER gwarantuje jakość swoich produktów oferując wszystkim użytkownikom tej listwy ubezpieczenie przyłączonego sprzętu do kwoty 250. EUR.

Obydwie listwy posiadają zabezpieczenie antyprzepięciowe, wykonane w nowej technologii X3 MOV (X3 Metal Oxide Varistor Technology), które chroni wszystkie podłączone do listwy urządzenia przed przepięciami występującymi w sieci.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)