Nowe karty pamięci Transcend SDHC HD

Nowe karty pamięci Transcend SDHC HD

Nowe karty pamięci Transcend SDHC HD
22.06.2009 12:36

Transcend przedstawił nowe karty pamięci z serii SDHC HD. Przeznaczone są one przede wszystkim dla użytkowników kamer cyfrowych nagrywających filmy w rozdzielczości HD, ale także aparatów cyfrowych.

Nowe nośniki należą do szóstej klasy prędkości, co gwarantuje transfer na poziomie nie mniejszym niż 6 MB/s, jednak rzeczywista szybkość zapisu wynosi nawet 8 MB/s. Funkcja ECC (Error Correcting Code) automatycznie wykrywa i koryguje ewentualne błędy pojawiające się przy transferze danych, zabezpieczając przed ich utratą.

Obraz
© (fot. Transcend)

Nośniki Transcend'a są dostępne w trzech pojemnościach: 4. 8 i 16 GB. Dla wygody użytkowników, na poszczególnych kartach producent podał informację, jaką długość materiału HD można na nich zarejestrować. W przypadku nagrywania obrazu w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080) i kompresji 9 Mbps, karta o pojemności 16GB pozwoli na zapisanie 4 godzin filmu, a przy nieco niższej jakości - nawet do 6 godzin. Urządzenia obejmuje dożywotnia gwarancja i są one już dostępne w sprzedaży. Sugerowana cena detaliczna modelu o pojemności 4 GB to 40 PLN, pamięć 8 GB kosztuje 74 PLN, a 16 GB - 149 PLN.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)