Nowe karty graficzne ASUS z chipsetem NVIDIA

Długo oczekiwany przez entuzjastów gier i przetaktowywania na całym świecie, procesor graficzny nowej generacji NVIDIA wreszcie ujrzał światło dzienne, a firma ASUS przygotowała i wypuściła zoptymalizowane produkty oparte na jego nowych funkcjach

Nowe karty graficzne ASUS z chipsetem NVIDIA
Źródło zdjęć: © Asus

Nowe karty graficzne firmy ASUS w pełni wykorzystują wszystkie możliwości procesorów graficznych NVIDIA 40nm. Na początku dostępne będą dwa modele. Sztandarowy ENGTX48. wykorzystuje rdzeń GTX480 z procesorami strumieniowymi 1401 i pamięć z 384-bitowym interfejsem. Karta ta zapewnia ekstremalne osiągi dzięki taktowaniu zegara 700 MHz i 1536 MB pamięci GDDR5 3696 MHz.

Drugi model to ENGTX47. z procesorami strumieniowymi 1215 i układem NVIDIA GTX470. Rdzeń taktowany jest zegarem 607 MHz, a 320-bitowa pamięć 1280 MB GDDR5 zegarem 3348 MHz.

Obraz
© (fot. Asus)

Obie karty graficzne zawierają dużo dodatkowych funkcji, które umożliwiają daleko idące zwiększenie osiągów.

Funkcja Voltage Tweak dostępna poprzez aplikację Smart Doctor przewiduje każdy możliwy scenariusz, jeśli chodzi o przetaktowywanie i zwiększanie napięcia. Zarówno początkujący, jak i doświadczeni gracze mają okazję do maksymalnego wykorzystania możliwości nowych procesorów graficznych przy pomocy opcji mogących zwiększyć osiągi karty nawet o 50%. Jeszcze bardziej skrajne prędkości można osiągnąć dzięki dodatkowym rozwiązaniom chłodzącym.

Użytkownicy mogą od razu przetestować swoje ustawienia za pomocą dołączonej, aplikacji Supersonic Sled. Kolejnym programem dołączonym do karty jest Design Garage, w którym za pomocą motywów motoryzacyjnych można w interaktywny sposób przetestować możliwości DX11.

Nowe modele ENGTX48. i ENGTX470 zostały skonstruowane tak, aby mogły wytrzymać największe obciążenia. Zastosowano w nich wydajne systemy chłodzące i odporne na temperaturę materiały.

Jedną z największych zalet nowych kart graficznych jest pełna kompatybilność z DX11. Oznacza to, że nowe funkcje graficzne, takie jak zaawansowana teselacja szczegółowych obiektów, interaktywne śledzenie promieni w czasie rzeczywistym, czy najnowsza wersja NVIDIA PhysX, mogą zostać w pełni wykorzystane.

Obie karty oferują technologie obliczeń równoległych NVIDIA CUDA i DirectCompute, które znacznie zwiększają moc i osiągi całego systemu nawet w aplikacjach niezwiązanych z generowaniem grafiki.

W kartach zastosowano też technologię NVIDIA 3D Vision, która zwiększa realizm w grach 3D.

grafikawiadomościkarta graficzna
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)