Nowe dyktafony cyfrowe Sony: ICD-SX1000 i ICD-SX733

Nowe dyktafony cyfrowe Sony: ICD-SX1000 i ICD-SX73328.05.2013 10:39
Nowe dyktafony cyfrowe Sony: ICD-SX1000 i ICD-SX733
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Sony zaprezentowało dwa modele dyktafonów cyfrowych, w których zastosowano nowy, 3-torowy mikrofon S-Microphone. W trybie „stereo”, przeznaczonym dla zespołów muzycznych i kompozytorów, nagrania głosów i instrumentów mają cechować się zrównoważonym brzmieniem i wysoką wiernością. Po włączeniu trybu „zoom” mikrofon ma natomiast rejestrować wypowiedzi osób znajdujących się w większej odległości.

Najbardziej zaawansowany model ICD-SX100. pozwala na zapis dźwięku w rozdzielczości 96,1 kHz/24 bity. Sony SX1000 jest ponadto wyposażony w cyfrowy wzmacniacz S-Master. Technologia S-Master, opracowana pierwotnie przez Sony na potrzeby sprzętu hi-fi i zestawów kina domowego, została obecnie zaadaptowana do urządzeń mobilnych. Jej zalety to mniejsze zniekształcenia cyfrowe i szczegółowe brzmienie.

Oba modele pozwalają na użycie ośmiu trybów „wyboru sceny”, dostosowujących parametry nagrania do warunków pracy urządzenia. Tryb „Muzyka”. ma w teorii gwarantować szeroką, zrównoważoną charakterystykę częstotliwościową i dobrą słyszalność każdego instrumentu. W trybach „Notatka dźwiękowa”, „Spotkanie” i „Wywiad” dyktafon poprawia słyszalność mowy i eliminuje drażniące stuki i dudnienia.

  1. GB wewnętrznej pamięci (ICD-SX1000) wystarczyłoby na dokonanie nieprzerwanego nagrania trwającego niemal tydzień (159 godzin, format MP3, 192 kb/s). Czas nagrywania można wydłużyć, wkładając kartę pamięci microSD lub Memory Stick Micro (M2). Zapas energii na długie sesje zapewnia wewnętrzny akumulator litowy, dzięki któremu dyktafon może pracować bez ładowania przez 19 godzin (format Linear PCM 44,1 kHz, 16 bitów).

Oba urządzenia sprawdzą się także w roli odtwarzaczy muzycznych obsługujących formaty MP3. AAC, WMA i WAV. Przesłane utwory można słuchać przez dostarczone słuchawki stereo lub przez wbudowany głośnik.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)