Nowe, ciche karty graficzne ASUS z rodziny ENGTS450

Nowe, ciche karty graficzne ASUS z rodziny ENGTS450

14.09.2010 10:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Asus zapowiedział rozpoczęcie sprzedaży nowych kart graficznych z serii Fermi z obsługą DirectX 11 - ENGTS450 DirectCU.

Napędzana procesorem graficznym NVIDIA GeForce GTS45. i opracowana od podstaw karta jest o 20% chłodniejsza i o 35% cichsza od kart referencyjnych, dzięki zastosowaniu układu chłodzenia DirectCU. Umożliwia też łatwe przetaktowywanie za pomocą funkcji Voltage Tweak i osiągnięcie wydajności do 150% wyższej niż w przypadku kart referencyjnych. Zastosowanie wysokiej jakości komponentów sprawia, że karta ENGTS450 DirectCU jest wyjątkowo wytrzymała i pracuje stabilnie podczas przetaktowywania.

Karty ASUS ENGTS45. DirectCU TOP/DI/1GD5 są taktowane zegarem 925MHz - 118% wyższym, niż karty referencyjne. Zastosowany układ chłodzenia ASUS DirectCU składa się z precyzyjnie dopasowanych miedzianych przewodów cieplnych o grubości 8mm, które stykają się bezpośrednio z procesorem graficznym zapewniając szybsze rozpraszanie ciepła oraz o 20% chłodniejszą i o 35% cichszą pracę (21dB w trybie spoczynku). Dzięki tym wartościom karty praktycznie nie słychać, nawet w cichym pomieszczeniu.

Obraz
© (fot. Asus)

Technologia ASUS Voltage Tweak umożliwia kartom z serii ENGTS45. DirectCU pracę o 150% szybszą, niż ma to miejsce w przypadku kart referencyjnych. Dodatkowo, dołączone oprogramowanie ASUS Smart Doctor pozwala na regulację napięcia procesora graficznego bez potrzeby wprowadzania zmian w ustawieniach BIOS-u, czy ponownego uruchamiania komputera. Stabilność przetaktowywania zapewnić mają wg Asusa kondensatory POSCAP, redukujące szumy zasilania. W przeciwieństwie do innych kart z 3 fazami, ta posiada 4 fazy zasilania, które zwiększają przepływ prądu i pozwalają na osiągnięcie większej stabilności pracy.

Do kart z serii ASUS ENGTS450 DirectCU dołączone jest oprogramowanie firmy AIWI, które umożliwia używanie urządzeń iPhone i iPod touch w roli bezprzewodowej klawiatury i myszki. AIWI może też przekształcić iPhone lub iPod touch w bezprzewodowy kontroler ruchu w kompatybilnych grach komputerowych, dodając zupełnie nowy wymiar zabawy w grach sportowych i wyścigowych.

Ceny
Karta ENGTS450 DirectCU TOP/DI/1GD5 1GB 1GB GDDR5, taktowanie rdzenia 925MHz, taktowanie pamięci 4000MHz to koszt 590zł, natomiast nieco słabszą kartę ENGTS450 DirectCU/DI/1GD5, o taktowaniu odpowiednio 783MHz/3608MHz wyceniono na 555zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)