Nowe chłodziarko-zamrażarki Whirlpool z technologią 6‑ty Zmysł Fresh Control

Nowe chłodziarko-zamrażarki Whirlpool z technologią 6-ty Zmysł Fresh Control
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

30.05.2012 10:41

Technologia 6-ty Zmysł Fresh Control odpowiada za utrzymanie optymalnej temperatury w komorze chłodziarki oraz zachowanie optymalnej wilgotności. Whirlpool zapewnia, że gwarantuje ona świeżość produktów jak w dniu zakupu nawet do 4-ech razy dłużej.

Algorytm na podstawie danych z czujników zarządza pracą kompresora i wentylatora niezależnie. Właściwa temperatura po np. otwarciu drzwi przywracana jest 5 razy szybciej niż w konwencjonalnej chłodziarko-zamrażarce, a wilgotność powietrza na poziomie 70-85. umożliwia produktom utrzymanie ich naturalnej wilgoci i ogranicza problem psucia się, bez przykrywania żywności.

Nowe modele występują nowej linii wzorniczej "Absolute", którą charakteryzują minimalistyczne kształty, panel sterowania umieszczony w centralnej części urządzenia oraz uchwyty zainstalowane pośrodku drzwi. Panel sterowania został umieszczony tuż nad uchwytem co wzmocniło integralność i przejrzystość wzornictwa. Parametry pracy lodówki są kontrolowane bez konieczności jej otwierania a dzięki elektronicznemu systemowi sterowania można zaprogramować wiele przydatnych funkcji, jak np. Night Tarif (taryfa nocna). Uchwyty chłodziarki i zamrażarki nie znajdują się z boku urządzenia, jak to ma miejsce w tradycyjnych modelach, ale centralnie, tuż pod panelem sterowania.

Whirlpool wspólnie z MicrobanTM zaprojektował antybakteryjny system filtracji powietrza. Specjalny filtr z wbudowanymi środkami bakteriobójczymi filtruje powietrze znajdującego się w lodówce. Pozwala on wychwycić znajdujące się w powietrzu zanieczyszczenia, bakterie i pleśń, które mogą być przyczyną nieprzyjemnego zapachu i psucia się żywności. System Multiflow równomiernie rozprowadza chłodne powietrze w całej komorze chłodziarki. Oświetlenie diodowe LED Starlight, ma emitować dwukrotnie jaśniejsze światło niż zwykłe, żarówkowe oświetlenie chłodziarek. Ma przy tym zużywać 4 razy mniej energii i nie wymagać wymiany praktycznie przez cały okres życia lodówki.

Wśród nowych lodówek znajduje się m.in. WBV 3497. DFCIX należący do ekologicznej linii Green Generation. Osiągnął on najwyższą klasę efektywności energetycznej – klasę A+++. Zapewnia ona aż o 20% oszczędności energii w porównaniu z urządzeniami klasy A++. Przekłada się to nie tylko na niższe rachunki ale i na ochronę środowiska.

Dodatkowo wśród lodówek linii Absolute znajduje się model WBV 339. NFCIX posiadający szufladę z systemem Activ0º, w której panują idealne warunki do przechowywania mięsa i ryb. Specjalny system wentylacji z 2 czujnikami temperatury, wentylatorem i niezależną elektroniką sterującą dba o to że temperatura we wnętrzu szuflady utrzymywana jest na stałym poziomie ok. 0ºC (-1ºC/+2ºC).

Zamrażarka w lodówce WBV 339. NFCIX z technologią NoFrost automatycznie osusza powietrze w zamrażalniku, odprowadzając na zewnątrz nadmierną wilgoć z komory. Dzięki temu wyeliminowane zostaje powstawanie szronu oraz lodu (nie trzeba ręcznie rozmrażać zamrażarki), a zamrożone produkty nie przylepiają się do ścianek.

W nowej linii wzorniczej Absolute można znaleźć pięć modeli. Modele WBV34973DFCIX oraz WBV3399NFCIX kosztują odpowiednio 2599 PLN i 2399 PLN, model WBV3398NFCIX – 2299 PLN. Model WBV3387NFC dostępny jest zarówno w kolorze Inox (kod: WBV3387NFC IX) w cenie 1999 PLN jak i w bieli (kod: WBV3387NFC W) – za 1899 PLN.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)