Nowe amplitunery Yamaha - dźwięk HD w standardzie

Nowe amplitunery Yamaha - dźwięk HD w standardzie

Nowe amplitunery Yamaha - dźwięk HD w standardzie
07.04.2009 12:40

Wraz z początkiem kwietnia na polskim rynku pojawiła się najnowsza linia amplitunerów przeznaczonych do systemów kina domowego firmy Yamaha. Na pierwszy rzut oka na uwagę zwraca odświeżone wzornictwo - subtelniejsze i bardziej eleganckie niż do tej pory stosowane przez legendę branży z Japonii. To niewątpliwe duża zmiana, z pewnością jednak nie najważniejsza.

Najwięcej rewolucji konstruktorzy z firmy Yamaha ukryli bowiem wewnątrz urządzeń. Poza znanymi już z wcześniejszych modeli autorskimi rozwiązaniami, takimi jak system automatycznej optymalizacji dźwięku YPAO (dostępny także w najtańszym modelu amplitunera!) czy funkcja SCENE, umożliwiająca intuicyjną obsługę tych zaawansowanych technologicznie amplitunerów, najnowsza linia oferuje przede wszystkim rozwiązania, które uprzednio były zarezerwowane dla urządzeń z wyższej półki cenowej.

Obraz
© Model RX-V565 (fot. Yamaha)

Obecnie, nawet podstawowe modele serii wyposażone zostały w dekodery dźwięku wysokiej rozdzielczości. Dlatego podczas odtwarzania filmów Blu-ray lub HD-DVD, ścieżka dźwiękowa wreszcie jest prezentowana z bezstratną jakością, przy wykorzystaniu całego bogactwa materiału zapisanego na nośniku. Ponadto, wszystkie amplitunery wykorzystują autorską technologię kształtowania przestrzennego pola dźwięku, dopasowującą wszystkie jego aspekty do charakterystyki zarówno pomieszczenia, jak i specyfiki brzmienia danego utworu lub filmowej ścieżki dźwiękowej.

Co to w efekcie oznacza dla słuchacza? Ni mniej, ni więcej tylko dziecinnie prostą obsługę i wspaniałe osiągi, które po prostu przekładają się na radość z domowego systemu rozrywki - po naciśnięciu jednego przycisku, dźwięk dobiegający z głośników ustawionych wokół słuchacza przeniesie go w sam środek akcji filmu lub zabierze go ze sobą do najlepszej sali koncertowej.

Oczywiście to nie wszystko –. nowa linia amplitunerów Yamaha oferuje znacznie więcej możliwości. Już teraz bowiem, po podłączeniu opcjonalnego odbiornika fal Bluetooth użytkownik będzie mógł odtwarzać na głośnikach kina domowego muzykę zapisaną na komputerze lub w pamięci telefonu. Ponadto, zastosowanie dedykowanych podzespołów, choćby takich jak poważane przez specjalistów przetworniki firmy Burr-Brown gwarantuje, że przetworzony przez urządzenie sygnał będzie idealnie bliski oryginałowi. No i nie zabrakło gniazda do podłączenia stacji dokującej do iPoda, którym możemy bez problemu sterować przy pomocy pilota dołączonego do amplitunera.

Dla porządku trzeba wspomnieć o wyposażeniu, które w przypadku amplitunerów Yamaha jest już standardem. Wszystkie urządzenia posiadają komplet złączy HDMI, wsparcie dla telewizji wysokiej rozdzielczości, tryb Pure Direct (przeznaczony do poprawy brzmienia poprzez wyłączenie układów wizji) czy funkcję ulepszenia reprodukcji skompresowanych plików multimedialnych (tzw. Compressed Music Enhancer).

Wszystko to sprawia, że nowa oferta firmy Yamaha przedstawia się naprawdę ciekawie. Wiele lat doświadczenia, prekursorskie technologie, innowacyjne pomysły i rozwiązania sprawiają, że żaden użytkownik nie poczuje niedosytu przy ich użytkowaniu: będzie cieszył się dużą mocą, uniwersalnością, zaawansowanymi funkcjami i, co z pewnością niemniej istotne, konkurencyjną ceną.

Dostępne modele:

RX-V56. – amplituner 7.1-kanałowy z dekoderami dźwięku HD, konwersją wideo do 1080p, funkcją Bi-ampingu oraz funkcją YPAO i SCENE
RX-V46. – amplituner 5.1-kanałowy z dekoderami dźwięku HD, systemem YPAO, funkcją SCENE i mocą 105W na kanał
RX-V365 – amplituner 5.1-kanałowy z systemem YPAO, funkcją SCENE, 8 programami dźwięku przestrzennego oraz gniazdem do podłączenia odbiornika fal Bluetooth

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)