Nowa wersja Skype - nowe możliwości

Nowa wersja Skype - nowe możliwości

Nowa wersja Skype - nowe możliwości
Źródło zdjęć: © Skype
07.01.2009 11:26, aktualizacja: 07.01.2009 14:37

Skype 2.8 beta dla Mac OS X pozwala użytkownikom komputerów z systemem Mac OS X na korzystanie z bezprzewodowego dostępu do internetu za pomocą hotspotów sieci Boingo Wireless® oraz dzielenie ekranu

Skype 2.8 beta dla Mac OS X pozwala użytkownikom komputerów z systemem Mac OS X na korzystanie z bezprzewodowego dostępu do internetu za pomocą hotspotów sieci Boingo Wireless oraz dzielenie ekranu.

Skype udostępnił dziś Skype 2.8 Beta dla systemów Mac OS X, najnowszą wersję swojego komunikatora internetowego dla użytkowników komputerów Mac. Nowa wersja, zaprezentowana na imprezie ShowStoppers na Macworld Conference & Expo w San Francisco, zawiera wiele nowych funkcji, w tym Skype Access i możliwość dzielenia ekranu. Funkcje te zostaną udostępnione w 200. roku także w wersjach Skype dla innych systemów operacyjnych.

Skype Access to świadczona globalnie przez Boingo Wireless usługa bezprzewodowego dostępu do internetu z rozliczaniem minutowym, z której korzystać mogą użytkownicy Skype. Skype Access pozwala użytkownikom na łączenie się z Internetem z ponad 10. 000 punktów dostępowych Boingo WiFi na całym świecie – w tym na lotniskach, w hotelach, kawiarniach i centralnych obszarach miasta. Aby skorzystać z usługi, wystarczy jedno kliknięcie myszką, a rozliczanie opłat odbywa się w odstępach minutowych ze środków zgromadzonych na koncie Skype. Skype Access wyszukuje punkty dostępowe WiFi i wyświetla okienko zawierające wysokość opłat za minutę korzystania z sieci Boingo, rozliczanych z konta Skype. Korzystając ze Skype Access użytkownik płaci tylko za faktyczny czas połączenia i nie musi wpisywać danych karty kredytowej ani przejmować się logowaniem.

Stawki usługi Skype Access w oparciu o punkty dostępowe Boingo WiFi są takie same na całym świecie i wynoszą 0,1. EUR/0,22 USD z VAT (obecnie 0,65 gr). Ceny mogą ulec zmianie, ponieważ są uzależnione są od kursu waluty w danym kraju. Nie ma żadnych opłat za połączenie ani opłat miesięcznych za korzystanie z usługi Skype Access. Użytkowników obowiązują Warunki Korzystania z Usługi oraz Zasady Właściwego Użytkowania. Dostęp do wszystkich usług internetowych rozliczany jest w odstępach minutowych. Wydatki internetowe można w prosty sposób kontrolować po zalogowaniu się na konto użytkownika na stronie skype.com. Po zakończeniu połączenia z usługą Skype Access, od salda użytkownika na koncie Skype zostanie odjęta odpowiednia kwota należności.

„Celem najważniejszych nowych funkcji w Skype 2.8 Beta dla Mac OS X jest ułatwienie globalnego dostępu do Skype”, oświadczył Scott Durchslag, Prezes Skype. „Skype Access to doskonałe rozwiązanie dla ludzi, którzy potrzebują wykonać kilka telefonów przy pomocy Skype w podróży, trochę poczatować lub wysłać kilka maili. Natomiast usługa dzielenia ekranu to idealne narzędzie wspomagające współpracę dwóch osób niezależnie od miejsca, w którym się one znajdują”.

Nowa funkcja dzielenia ekranu wprowadzona w Skype 2.8 Beta dla Mac OS X wykorzystuje mechanizm podobny do rozmowy video Skype. Usługa polega na przesyłaniu w czasie rzeczywistym zaszyfrowanej zawartości ekranu użytkownika do osoby, z którą ekran jest dzielony. Dzięki temu można np. pokazać innym, nad czym dany użytkownik aktualnie pracuje lub wyjaśnić, jak należy wykonać daną czynność. Usługa dzielenia ekranu w czasie rzeczywistym kopiuje, szyfruje i przesyła zawartość ekranu użytkownika do osoby, z którą użytkownik go dzieli. Po przesłaniu, dane są odkodowywane i wyświetlane na ekranie rozmówcy. Korzystając ze Skype 2.8 Beta dla Mac OS X można również dzielić swój ekran z użytkownikami Skype dla Windows i Skype dla Linuksa, ale na razie nie ma możliwości wglądu w ich ekrany.

Skype 2.8 Beta dla Mac OS X zawiera też szereg innych przydatnych usprawnień:
 Poprawione zarządzanie czatami: opcja sortowania czatów w szufladzie i nadawania im priorytetów
 Szybkie dodawanie: ułatwiona funkcja dodawania nowych osób do czatów
 Czat przy pomocy komunikatów o nastroju: komunikaty o zmianie nastroju od znajomych są wyświetlane jako wiadomości na czacie
 Duże obrazy w profilu: tak jak w Skype 4.0 Beta 2 dla Windows, możesz już korzystać z obrazów o wielkości do 256 x 256 pikseli
 Ukryte awatary w przychodzących prośbach o dodanie do listy kontaktów: niewielka liczba użytkowników Skype ma w profilach obrazy, które inni mogą uznać za niesmaczne, dlatego też obrazy te będą teraz domyślnie ukrywane w prośbach o dodanie do listy kontaktów
Dodawanie komentarzy do kontaktów: teraz możliwe jest dodawanie komentarzy do kontaktów w oknie profilu –. to przydatna funkcja, która pomaga w łatwej identyfikacji kontaktów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)