Nowa wersja Google Glass - po co?

Nowa wersja Google Glass - po co?

Nowa wersja Google Glass - po co?
Źródło zdjęć: © flickr.com / Ted Eytan / CC BY-SA 2.0
29.12.2015 10:00, aktualizacja: 29.12.2015 12:34

Wiemy, że Google pracuje nad jeszcze jedną wersją Google Glass, jednak do tej pory gigant z Mountain View jeszcze jej nie pokazał. Wersja, której zdjęcie prezentujemy poniżej również nie miała być zaprezentowana w najbliższym czasie, jednak Federalna Komisja Łączności niechcący opublikowała jej wygląd.

Google Glass 1.0 to produkt niezbyt udany, ale nie przeszkadza to firmie na "zabawy" z wersją 2.0. Czy w ogóle Google Glass ma jakiekolwiek szanse na to, aby znowu zainteresować rynek? Można mieć wątpliwości. Pięć minut Google'a w tej sprawie już minęło - zachwyt się skończył, emocje opadły i w tej chwili na dobrą sprawę zainteresowanie tym produktem jest już niewielkie. Testowaliśmy go w czerwcu... 2013 roku - Testujemy Google Glass - okulary, za które zapłacisz prywatnością. Jeśli Google Glass mają znów wywołać taki szum, jak tych kilka lat temu kiedy były prawdziwym "wow", producent musi naprawdę się wysilić, żeby nas czymś zaskoczyć. Na dobry początek wystarczyłoby to, żeby wersja 2.0 po prostu "działała". Co o niej wiadomo już teraz?

Obraz
© (fot. FCC / mashable.com)

To co widzicie powyżej, to edycja "Enterprise", czyli wersja Google Glass przeznaczona do zastosowań komercyjnych i korzystania podczas pracy. Czym różni się od pierwszej edycji Glass o nazwie Explorer? Na pewno sprawia wrażenie trwalszej, ma odrobinę większy wyświetlacz, a obudowa wygląda, jakby mogła pomieścić nieco mocniejszy procesor. Serwis _ mashable.com _ skłania się ku procesorowi Intel Atom i 5 GHz Wi-Fi służącym do bardziej intensywnej pracy, streamingu wideo itp. Czytamy także, że - według _ 9to5Google _- setki uczestników programu "Google for Work" już testują urządzenie oznaczone jako 2.0 w terenie, ale producent do tej pory nie ogłosił produktu.

Na temat edycji Enterprise nie ma jeszcze żadnych informacji, jednak w sieci spekuluje się, że ten model nie będzie dostępny dla zwykłych konsumentów - będą mogły zakupić go tylko firmy, dla swoich pracowników. To jak na razie tylko plotki, ale coś nam mówi, że już niedługo nowy model Google Glass zostanie zaprezentowany oficjalnie. Może podczas CES 2016?

_ SŁK-Wirtualna Polska / chip.pl / mashable.com _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)