Nowa usługa grupowych połączeń wideo w Skype

Nowa usługa grupowych połączeń wideo w Skype
Źródło zdjęć: © Skype

10.01.2011 15:07

Na targach Consumer Electronics Show (CES) odbywajcych się w Las Vegas, Skype ogłosił uruchomienie usługi grupowych połączeń wideo dla klientów indywidualnych oraz firm

Funkcja grupowych połączeń wideo została stworzona z myślą o osobach, które chcą porozmawiać z całą rodziną jednocześnie lub sprawniej kontaktować się ze współpracownikami z całego świata. Pozwala łatwo prowadzić rozmowy w grupach z udziałem trzech lub większej ilości osób, w trakcie zaledwie jednego połączenia.

Obraz
© (fot. Glow Images/Thinkstock)

Wideorozmowy stanowiły około 41,5 proc. wszystkich minut spędzonych pomiędzy użytkownikami Skype (Skype-to-Skype) w drugiej połowie 201. roku.

Usługa wideorozmów dostępna jest w nowym pakiecie Premium firmy Skype, oferującym połączenia wideo wraz z dostępem do serwisu obsługi klienta w formie chatu prowadzonego na żywo, w cenie 3,4. EUR, lub w ramach miesięcznego abonamentu w wysokości 5,99 EUR.

Użytkownicy Skype, którzy wykupią usługę grupowych połączeń wideo, w ciągu pierwszego miesiąca od jej uruchomienia otrzymają zniżkę 3. proc. na abonament 3- lub 12-miesięczny. Nowi użytkownicy będą mogli skorzystać z 7-dniowego okresu próbnego. Ponadto osobom, które wykupią usługę grupowych rozmów wideo zostanie przyznana zniżka w wysokości 25 proc. na zakup kamery internetowej HD.

Grupowe połączenia wideo dostępne będą również w nowej wersji komunikatora Skype dla firm (Skype for Business), czyli aplikacji dla komputerów PC pozwalającej firmom kontrolować sposób, w jaki Skype wykorzystywany jest w miejscu pracy, z możliwością wyłączenia lub skonfigurowania szeregu różnych opcji programu. Dzięki grupowym połączeniom wideo firmy będą mogły łatwo organizować prowadzone na żywo, bezpośrednie spotkania oraz współpracować bliżej i wydajniej. Firmy, które korzystają ze Skype Managera i wykupią usługę grupowych połączeń wideo otrzymają zniżkę 3. proc. na abonament 3- lub 12-miesięczny, jak również dodatkową zniżkę 15 proc. na zestaw słuchawkowy i telefon z wbudowanym mikrofonem i głośnikiem.

Aby zainicjować grupowe połączenie wideo, wystarczy, że jeden rozmówca uruchomi aplikację w trybie 7-dniowego okresu próbnego, bądź wykupi dzienny lub miesięczny abonament za pośrednictwem programu Skype for Windows 5.1. Aby odebrać takie połączenie, pozostali uczestnicy rozmowy powinni używać programu w wersji co najmniej 5.0 (Mac lub Windows). Połączenia wideo w Skype pomiędzy dwoma rozmówcami będą nadal bezpłatne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)