Nowa sieć Ery w Warszawie - 520 wymienionych nadajników

Nowa sieć Ery w Warszawie - 520 wymienionych nadajników

Nowa sieć Ery w Warszawie - 520 wymienionych nadajników
Źródło zdjęć: © Era
23.02.2011 12:43

Polska Telefonia Cyfrowa, operator sieci Era, wymieniła i skonfigurowała ponad 520 nadajników sieci 3G zlokalizowanych w aglomeracji warszawskiej.

Celem przeprowadzonych prac była wymiana starszego typu nadajników na urządzenia pozwalające na transmisję danych w technologii HSPA+ 2. Mbps i HSPA+ Dual Carrier 42 Mbps. Wszystkie urządzenia są przygotowane również do pracy w technologii LTE (LTE ready), a jej uruchomienie wymaga jedynie niewielkich modyfikacji części podzespołów. Wraz z procesem wymiany urządzeń przeprowadzono ponowną optymalizację pracy sieci.

Przeprowadzone przez PTC testy wykazały znaczny wzrost szybkości transmisji danych do i od klienta oraz czasu odpowiedzi serwera na wydane przez użytkownika polecenie, co bezpośrednio przekłada się na widoczne skrócenie czasu oczekiwania na wyświetlenie stron internetowych. Przeprowadzone prace i ponowna optymalizacja sieci miały również pozytywny wpływ na działanie usług głosowych oferowanych przez PTC. Najłatwiej dostrzegalną dla klientów zmianą jest znaczne skrócenie czasu tzw. zestawiania połączeń, czyli czasu, jaki potrzebny jest od momentu wciśnięcia przycisku „połącz” do usłyszenia sygnału w słuchawce telefonu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)