Nowa seria energooszczędnych LCD TV Sony

Nowa seria energooszczędnych LCD TV Sony

Nowa seria energooszczędnych LCD TV Sony
Źródło zdjęć: © heise-online.pl
30.04.2009 15:30, aktualizacja: 30.04.2009 16:21

Z5500 to oznaczenie nowej linii telewizorów LCD firmy Sony z rodziny Bravia. Odbiorniki charakteryzują się obsługą technologii 200 Hz i Bravia Engine 3 oraz - jak przekonuje producent - zmniejszonym zapotrzebowaniem na energię elektryczną. Do sklepów trafią telewizory o przekątnej 40, 46 i 52 cale, każdy z nich zdolny do wyświetlenia obrazu Full HD.

Obraz
© (fot. heise-online.pl)

Odbiorniki Bravia Z550. wyposażone są we wbudowane tunery telewizji cyfrowej MPEG4 AVC-HD, DVB-T i DVB C, zestaw czterech złączy HDMI i obsługę interfejsu USB. Urządzenia mają certyfikat DLNA - za pomocą portu Ethernet można je łączyć z innymi urządzeniami elektronicznymi zgodnymi z tym standardem. W ten sam sposób telewizory można podłączyć do Internetu i korzystać z usług online (odpowiada za to system AppliCast).

Sony zapewnia, że zużycie prądu w nowych telewizorach zostało zmniejszone o 25-3. procent w porównaniu z modelami o podobnych parametrach, wprowadzonych w ubiegłym roku. Oprócz tego, telewizory samoczynnie przechodzą w tryb czuwania, jeżeli przez dłuższy czas nie będzie sygnału wejściowego lub żadna z funkcji nie zostanie użyta przez widza. Warto również wspomnieć o funkcji Idle TV, która wygasza obraz przy przedłużającym się braku aktywności użytkownika. W telewizorach zastosowano też obrotowe podstawy, co rozszerza możliwości ich ulokowania w różnych miejscach w domu.

Obraz
© (fot. heise-online.pl)

Sony nie podaje na razie informacji o cenach i premierach rynkowych opisywanych urządzeń.

Więcej informacji: Sony - http://www.sony-europe.com

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)