Nowa rodzina kolorowych drukarek LED Brother

Nowa rodzina kolorowych drukarek LED Brother

Nowa rodzina kolorowych drukarek LED Brother
15.12.2009 13:33, aktualizacja: 15.12.2009 16:09

Firma Brother wprowadza na rynek kolorowe urządzenia Business Colours Compact LED. Nowe urządzenia oferują zaawansowane funkcje biznesowe, niezawodność technologii LED, korzystną cenę oraz możliwość zaoszczędzenia miejsca.

Grupa produktów LED składa się z pięciu kompaktowych, ekonomicznych modeli: trzech urządzeń wielofunkcyjnych (DCP-9010CN, MFC-9120CN i MFC-9320CW) oraz dwóch drukarek (HL-3040CN i HL-3070CW). Urządzenia te oferują zaawansowane funkcje oraz wysoką jakość charakterystyczne dla większych urządzeń laserowych, jednak w mniejszej obudowie. W zależności od modelu pozwalają one na pracę grup roboczych liczących od 2 do 1. użytkowników w sieci przewodowej lub bezprzewodowej.

Wszystkie urządzenia LED firmy Brother drukują z prędkością 16 stron na minutę zarówno w kolorze jak i w czerni. Standardowo wyposażone zostały w podajnik papieru mieszczący 250 arkuszy oraz podajnik ADF o pojemności 35 stron, który pozwala sprawnie wykonywać wydruki, kopie oraz skany nawet wielostronicowych dokumentów. Prosta ścieżka prowadzenia papieru gwarantuje łatwe drukowanie na grubym papierze lub kopertach. Dzięki opcji drukowania kilku stron na jednym arkuszu możliwe jest ograniczenie zużycia papieru oraz materiałów eksploatacyjnych.

Obraz
© (fot. Brother)

[

]( http://tanio.pl/drukarka-led-hl-3040cn--1-2454-12071074.html )

Dodatkowe funkcje oferowane przez urządzenia to m.in.:
• ekran LCD,
• bezpośredni interfejs USB do druku i skanowania,
• skanowanie do serwera FTP, serwera poczty, sieci,
• funkcja Secure Function Lock (umożliwia zdefiniowanie limitów drukowania dla konkretnego użytkownika),
• możliwość rozszerzenia pamięci do ponad 50. MB.

Warto podkreślić, że urządzenia LED firmy Brother wyposażone zostały w funkcję Secure Print (bezpiecznego drukowania). Podczas wykonywania polecenia drukowania w komputerze, użytkownik może nadać dokumentowi numer PIN. Wydruk zostanie uruchomiony dopiero po wpisaniu tego numeru na panelu drukarki. Dzięki temu poufne dokumenty nie trafią w niepowołane ręce.

Mechanizm druku kolorowego zastosowany w nowych urządzeniach Brother spełnia wymagania normy ISO/IEC19798 w zakresie wydajności tonera. Urządzenia LED firmy Brother posiadają oddzielny bęben i toner, co przyspiesza wymianę materiałów i pozwala użytkownikowi wymienić tylko ten element, który aktualnie tego wymaga. Wszystkie urządzenia otrzymały certyfikaty ekologiczne Energy Star oraz der Blaue Engel.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)