Nowa rodzina iPodów już w Polsce

Nowa rodzina iPodów już w Polsce

25.09.2008 13:24, aktual.: 25.09.2008 13:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Najnowsze modele iPodów nano oraz touch, zaprezentowane przez Apple 9 września są już dostępne dla polskich użytkowników. Od dzisiaj można je kupić w salonach partnerów i resellerów.

iPod nano 4 generacji zmienił wygląd i jest obecnie najcieńszym iPodem w historii. Zmieniony kształt obudowy zwężany na brzegach powoduje, że ten najpopularniejszy na świecie odtwarzacz multimedialny bardzo dobrze dopasowuje się do kształtu dłoni.

nano w 8 kolorach *
Nowe iPody nano są dostępne w dwóch wersjach: 8GB i 16GB, oraz w 8 nowych, intensywnych kolorach. *
Najnowszy iPod nano
został wyposażony także w nowy interfejs użytkownika oraz akcelerometr. Dzięki tej znanej już z iPoda touch funkcji, iPod nano automatycznie przechodzi w tryb panoramiczny gdy obracamy go o 9. stopni, a włączenie trybu shuffle (wymieszanie utworów) wymaga jedynie delikatnego potrząśnięcia iPodem. Nowością w iPodzie nano 4 generacji jest także funkcja Genius, która pozwala za pomocą jednego kliknięcia tworzyć inteligentne playlisty, dopasowane do utworu, którego akurat słuchamy.

Obraz
© (fot. Apple)

touch z Nike+
Na polski rynek Apple wprowadził także iPoda touch. Podobnie jak w przypadku swojego mniejszego brata zmianie uległ wygląd odtwarzacza. Druga generacja iPoda touch jest cieńsza, lżejsza i zgrabniejsza od pierwowzoru. Obok funkcji znanych z poprzedniego modelu takich jak akcelerometr, interfejs Multi touch czy 3,5 calowy wyświetlacz, najnowszy iPod touch został dodatkowo wyposażony w głośnik oraz wbudowaną aplikację i sensor Nike+, które zmieniają iPoda w wirtualnego trenera.

Genius w iTunes
Drobnych zmian doczekały się ponadto 2 pozostałe iPody. iPod classic będzie teraz dostępny tylko w jednej wersji, z wbudowanym dyskiem o pojemności 120GB. iPod shuffle zmienił barwy. Do klasycznej srebrnej wersji shuffle, która nie uległa zmianie, dołączyły teraz iPody shuffle w kolorach niebieskim, zielonym, czerwonym i różowym.

Na konferencji Steve Jobs zaprezentował także 8 wersję programu iTunes. Najnowszy iTunes został, podobnie jak iPody, wyposażony w funkcję Genius. Modyfikacjom uległ też interfejs służący do przeglądania utworów. Nowy widok, zwany siatką pozwoli na lepsze zarządzanie domową biblioteką multimediów.

Od dzisiaj najnowsze iPody można znaleźć na półkach polskich sklepów. *Ceny nowych odtwarzaczy: *iPod nano 4 generacji będzie kosztował 539 zł w wersji 8GB oraz 699 zł w wersji 16GB. Natomiast cena nowego iPoda touch będzie oscylować od 829 zł za model o pojemności 8GB do 1049 zł za 16GB i 1399 zł za iPoda touch 32GB.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także