Nowa propozycja dla amatorów fotografii - Olympus SP - 600

Nowa propozycja dla amatorów fotografii - Olympus SP - 600
Źródło zdjęć: © Olympus

23.03.2010 14:10, aktual.: 07.04.2010 13:50

Olympus wprowadził na rynek nowy model aparatu cyfrowego Olympus SP - 600. Szerokokątny obiektyw, 15 krotny zoom optyczny o zakresie ogniskowej 28-420 mm pozwala na robienie zdjęć w doskonałej jakości obrazu

Aparat dysponuje 1. krotnym zoomem optycznym o ekwiwalencie ogniskowym 28-420 mm, matrycą o rozdzielczości 12 milionów pikseli oraz ekranem o przekątnej 2,7 cala. Producent opracował zaawansowany system detekcji twarzy, który wyszukuje i rozpoznaje je jako główny motyw zdjęcia. Technologia ta sprawia, że aparat potrafi rozpoznać do 16 twarzy na zdjęciu.

Obraz
© (fot. Olympus)

[

]( http://tanio.pl/Aparat-OLYMPUS-SP-600-UZ-Srebrny---1-2856-12198749.html?_ticrsn=3&ticaid=59f25 )

Nowy aparat Olympusa posiada kilka ciekawych trybów, które zasługują na uwagę. Tryb piękna, dzięki specjalnemu systemowi dokonuje podczas robienia fotografii retuszu postaci, przez co cera fotografowanej osoby wygląda na gładszą, jaśniejszą i młodszą. Funkcja AF pozwala na zachowanie ostrości i optymalnego naświetlenia postaci będącej w ciągłym ruchu. Dodatkowo podwójna stabilizacja obrazu pozwala na uniknięcie poruszonych zdjęć spowodowanych drganiem aparatu lub szybkim ruchem fotografowanego obiektu. Tryb „inteligentnej automatyki”. sam dostosowuje się do jednej z pięciu najczęściej fotografowanych scen, bez potrzeby ręcznego wprowadzania zmian.

Wśród filtrów w jakie wyposażony został aparat znajdują się takie efekty jak: Pop Art wzbogacający kolorystykę, rybie oko, fotografia otworkowa czy szkic, który przekształca zrobione zdjęcie w obraz imitujący szkic wykonany przez artystę. Ciekawym rozwiązaniem jest także możliwość przeglądania zdjęć według daty ich wykonania, sceny, osoby, miejsca lub lokalizacji dzięki funkcji foto surfowanie.

Jeżeli chcemy uwiecznić miłe chwile na filmie, możemy zrobić to w najwyższej jakości obrazu HD, który później przeniesiemy na ekran naszego telewizora bez starty jakości dzięki złączu HMDI.

Aparat można nabyć w sklepie internetowym Vobis.pl oraz w salonie sieci Vobis w cenie 1049 złotych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)