Nowa, potężna kamera Panasonic AG-AC90

Strona głównaNowa, potężna kamera Panasonic AG-AC90
23.08.2012 14:00
Nowa, potężna kamera Panasonic AG-AC90
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Panasonic zaprezentował nowy model cyfrowej kamery naręcznej z profesjonalnej linii AVCCAM. AG-AC90 przeznaczona jest dla użytkowników oczekujących bardzo wysokiej jakości zapisu obrazu i dźwięku w przystępnej cenie. Urządzenie wyposażone jest w przetwornik 3MOS, umożliwiający nagrywanie obrazu w jakości Full-HD, dotykowy wyświetlacz LCD oraz jasny, stabilizowany szerokokątny obiektyw umożliwiający 12-krotne powiększenie optyczne.

Panasonic AG-AC9. umożliwia zapis obrazu i dźwięku w jakości Full-HD (1920 x 1080) w trybie progresywnym, a także wielu innych formatach zarówno w wysokiej rozdzielczości HD (1080/60p, 60i, 1080/50p, 50i, 25p 30p, 24p) oraz niskiej rozdzielczości SD (576/50i, 480/60i). Urządzenie wyposażone jest w trzy przetworniki MOS 1/4.7 cala. Jeden przetwornik jest użyty dla każdej z trzech barw podstawowych (czerwonej, zielonej, niebieskiej) a jego efektywna rozdzielczość to 2,190,000 pikseli. System ten umożliwia też wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 3 mln pikseli, także podczas filmowania. Do zapisu filmów oraz fotografii wykorzystywane są karty pamięci SD (SDXC/SDHC/SD).

Urządzenie posiada dwa sloty kart umożliwiające równoległe nagrywanie. Ponadto kamera AG-AC9. wyposażona jest w 3,5 calowy dotykowy monitor LCD o rozdzielczości HD, który można obracać o 270 stopni, służący zarówno do obserwacji rejestrowanego obrazu, jak i do ustawiania ostrości i innych parametrów kamery.

Dzięki zastosowaniu szerokokątnego obiektywu 29.8mm (ekwiwalent ogniskowej 35mm) z 12-krotnym zoomem optycznym, nie ma potrzeby stosowania dodatkowych obiektywów, nasadek szerokokątnych czy teleobiektywów. Dodatkowo użytkownik AG-AC9. może również korzystać z 25-krotnego powiększenia cyfrowego. Obiektyw o jasności F1.5 posiada też trzy niezależne pierścienie do manualnego nastawiania zbliżenia, ostrości i przysłony. Ponadto wyposażony jest w powłokę Nano Surface Coating, która ogranicza efekt ducha i flary. Stabilne nagranie zapewnia 5-osiowy, optyczno-elektroniczny system stabilizacji obiektywu HYBRID OIS.

Kamera AG-AC9. wyposażona jest w wyjścia HDMI, AV Multi oraz port USB. Możliwe jest podłączenie profesjonalnych mikrofonów zewnętrznych dzięki złączom XLR. Za pomocą pilota zdalnego sterowania można kontrolować podstawowe funkcje urządzenia, takie jak ustawienie zbliżenia, przysłony czy ostrości oraz start i stop nagrywania.

Cena: ok 9500 zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)