Nowa opcja na Facebooku. Portal będzie konkurencją dla serwisu Twitch.tv

Nowa opcja na Facebooku. Portal będzie konkurencją dla serwisu Twitch.tv
Źródło zdjęć: © Facebook.com
Arkadiusz Stando

08.06.2018 16:38, aktual.: 08.06.2018 18:03

Dzisiaj Facebook uruchomił serwis streamingowy dla graczy. Sposób działania nowej funkcji jest bardzo zbliżony do portalu Twitch.tv. Wygląda na to, że rozwiązanie szybko się przyjmie, tysiące użytkowników już rozpoczęło oglądanie i nadawanie.

Fb.gg to nowy serwis streamingowy Facebooka. Pozwala na nadawanie transmisji z rozgrywki. Zupełnie niczym serwis Twitch.tv. Nawet okienko do komentowania streamu znajduje się po tej samej stronie. Kolejnym podobieństwem jest strona główna serwisu. Po kolei mamy wymienione najpopularniejsze gry, wraz z ilością aktualnych transmisji oraz osób zaangażowanych w ich oglądanie.

Obraz
© Facebook.com

Facebook ewidentnie próbuje odebrać audiencję liderowi branży - serwisowi Twitch.tv. Portal społecznościowy może szybko pokonać owego giganta. Poprzez połączenie stron na Facebooku oraz ilość użytkowników korzystających na co dzień z portalu ma naturalną przewagę. Streamerom korzystającym z Facebooka będzie łatwiej pozyskać widzów, jeśli portal umożliwi powiadamianie o rozpoczęciu transmisji osób lubiących ich strony.

Na Fb.gg jest również opcja przesyłania datków, z czego słynie serwis Twitch.tv. W przypadku Facebooka są to "gwiazdki", które możemy przesłać swoim ulubionym streamerom. Tak jak widać na obrazku poniżej, kwota oraz komentarz datku będą wyświetlane widzom oraz nadającym transmisję.

Obraz
© facebook
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)