Nowa opcja na Facebooku: komentarze również w formie wideo

Nowa opcja na Facebooku: komentarze również w formie wideo

Nowa opcja na Facebooku: komentarze również w formie wideo
Źródło zdjęć: © Wirtualna Polska / Facebook
13.06.2016 13:30, aktualizacja: 13.06.2016 16:23

Na Facebooku - również w Polsce - pojawiła się nowa ciekawa opcja. Jest ona jednak na tyle ukryta, że mogliście jej nawet nie zauważyć. Od paru dni Facebook wprowadza bowiem na całym świecie - a więc również w przypadku polskich internautów - kolejną opcję komentowania wpisów, jakie się w nim pojawiają. Oprócz "lajków" (wraz z ich różnymi odmianami), komentarzy słownych i zamieszczania zdjęć można teraz dodać.. komentarz w formie filmu wideo.

Mogliście nie zauważyć tej opcji, ponieważ aby dodać wideo, trzeba kliknąć na znaną już ikonkę przedstawiającą aparat i dotychczas umożliwiającą dodanie zdjęcia czy obrazka. Obecnie w ten sam sposób można dodać nagrany wcześniej i przechowywany gdzieś na dysku film, natomiast w przyszłości możemy się spodziewać, że nagrywanie komentarza będzie mogło nastąpić od razu po kliknięciu w ikonkę. Jak łatwo się domyślić, możemy się zatem spodziewać zalewu treści wideo pod wpisami, a nawet dyskusji prowadzonych w ten sposób na łamach Facebooka. Będzie zatem ciekawie.

Warto dodać jeszcze dwie rzeczy. Po pierwsze komentować w formie wideo mogą nie tylko użytkownicy prywatni, ale również strony założone na Facebooku. To logiczne, choć nie do końca - film zakłada bowiem odejście od anonimowości tekstu, pod którym podpisuje się tylko jakaś strona, w kierunku bardziej bezpośredniego pokazywania twarzy osoby odpowiadającej w czyimś imieniu. Zapewne zatem niedługo pojawi się nowa forma "facebookowych celebrytów", przemawiających np. w imieniu pewnej stacji telewizyjnej i wyjaśniających na Facebooku, dlaczego transmisje przez jej serwis streamingowy nie działają dokładnie tak, jak obiecywały to reklamy.

Po drugie komentarze wideo działają także w mobilnych wersjach Facebooka, dostępnych na Androidzie i iOS. Trudno się było spodziewać, żeby było inaczej, w końcu to właśnie współczesne smartfony służyć będą w znacznej większości przypadków do nagrywania nowych komentarzy wideo. A skoro tak, to naturalną koleją rzeczy właśnie za ich pośrednictwem najwygodniej będzie takie komentarze publikować.

Nowa forma komentowania już działa, ale - jak to zwykle na początku bywa - pojawiają się pewne problemy i nie wszystkim udaje się wstawić komentarz wideo (na wszystkich lub na wybranych stronach). Zapraszamy na naszego fanpage'a na Facebooku. Tam możecie sprawdzić, jak działa nowy mechanizm. Możecie podzielić się z nami zdaniem na temat nowej opcji.

słk

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Facebook zmusi nas do korzystania z kolejnej aplikacji?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)