Nowa odsłona Trend Micro Mobile Security

Nowa odsłona Trend Micro Mobile Security

Nowa odsłona Trend Micro Mobile Security
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
04.03.2013 13:07, aktualizacja: 04.03.2013 13:59

Trend Micro wprowadził na rynek oprogramowanie Mobile Security 3.0 - trzecią generację rozwiązania stworzonego z myślą o bezpieczeństwie smartfonów i tabletów pracujących na systemie Android. Nowa wersja Trend Micro Mobile Security rozszerza zakres ochrony na informacje udostępniane na Facebooku, a także daje możliwość tworzenia kopii zapasowych danych w chmurze Trend Micro.

Spośród 1.0. mld aktywnych użytkowników Facebooka, aż 680 milionów łączy się z nim za pomocą urządzeń przenośnych. Jak wynika z danych Consumer Reports, pomimo tego, że Facebook zaktualizował niedawno ustawienia polityki prywatności, ponad jedna trzecia użytkowników portalu w ogóle o nich nie wie i nigdy ich nie zmieniała. Część z nich całkowicie nieświadomie udostępnia wszystkie treści innym użytkownikom, narażając się na wysokie ryzyko naruszenia bezpieczeństwa prywatnych danych.

Trend Micro Mobile Security został wyposażony w opracowane niedawno narzędzie Privacy Scanner. Dostępny również jako darmowa, niezależna aplikacja, stanowi dodatkową barierę ochronną dla prywatnych danych umieszczanych w serwisie społecznościowym. Privacy Scanner analizuje ustawienia polityki prywatności użytkownika i doradza zmiany, które zwiększyłyby bezpieczeństwo podczas korzystania z portalu. Przy pomocy jednego kliknięcia użytkownicy mogą łatwo sprawdzić swoje ustawienia na Facebooku i kontrolować dostęp do prywatnych informacji, zwiększając tym samym poziom cyfrowego i osobistego bezpieczeństwa.

Pakiet Trend Micro Mobile Security wyposażono ponadto w Mobile Backup and Restore - narzędzie umożliwiające tworzenie kopii zapasowych danych w chmurze Trend Micro. Dzięki temu dane kontaktowe, zdjęcia i obrazy, filmy wideo, muzyka, dokumenty tekstowe, wiadomości, historie rozmów i wpisy w kalendarzu będą zawsze bezpieczne. Rozwiązanie Trend Micro Mobile Backup and Restore, podobnie jak Privacy Scanner, dostępne jest również jako odrębna aplikacja. Dodatkowo nowy skaner ma zapewnić szybszą i bardziej wydajną ochronę.

Cena: 19,90 Euro (około 85 zł)

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)