Nowa odsłona Google Earth. Teraz dostępna w przeglądarce Chrome

Nowa odsłona Google Earth. Teraz dostępna w przeglądarce Chrome

Nowa odsłona Google Earth. Teraz dostępna w przeglądarce Chrome
Źródło zdjęć: © Google Earth
Bolesław Breczko
19.04.2017 15:22, aktualizacja: 19.04.2017 16:46

Czy też spędzałeś kiedyś godziny "podróżując” po Google Maps? Jeśli tak, to Google przygotowało coś dla ciebie.

Nowa odsłona Google Earth dostępna jest przez przeglądarkę Chrome i nie trzeba już ściągać oddzielnego programu. Niebawem ma być też dostępna nowa wersja aplikacji na system Android. Google dodało kilka nowych opcji, ale zdecydowanie najciekawszą z nich jest widok 3D. Chociaż funkcja ta była dostępna w wersji desktopowej, to teraz w przeglądarce skorzysta z niej na pewno więcej osób.

Obraz
© Google Earth

Trójwymiarowe obiekty (budynki, ale też i góry) są pokryte teksturami, które zwłaszcza w przypadku obiektów naturalnych wyglądają całkiem przekonująco. Niestety nie wszystkie miasta i obiekty mają swoje trójwymiarowe modele. Mniejsze miejscowości, a nawet niektóre ze słynnych budowli, jak np. piramidy, Angkor Wat czy Taj Mahal pozostały płaskie i można je podziwiać na dwuwymiarowych zdjęciach satelitarnych i w widoku Street View. Natomiast wiele miejsc i miast jest odwzorowana w 3D i ich "odwiedzenie” polecam. W Polsce można podziwiać architekturę głównych miast i piękno Tatr, a na świecie Wielki Kanion, Wieżę Eiffla czy najwyższą tamę na świecie Nurek Dam w Tadżykistanie.

Obraz
© Google Earth

Poza tym Google dodał do aplikacji karty, które pokażą podstawowe informacje o wyszukiwanym miejscu - tryb "Odkrywcy”, który zabierze nas w podróż przygotowanymi trasami tematycznymi oraz usprawnili interfejs.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)