Nowa Nokia N85

Nowa Nokia N85

Nowa Nokia N85
26.08.2008 18:01, aktualizacja: 26.08.2008 22:43

Drugi z przedstawionych dziś telefonów Nokii z Nseries to model N85. Urządzenie umożliwia granie za pośrednictwem platformy N-Gage, słuchanie muzyki przy użyciu wbudowanego nadajnika FM, robienie zdjęć aparatem fotograficznym o rozdzielczości 5 Mpix z obiektywem marki Carl Zeiss oraz ich geograficzne oznaczanie.

Ponadto zawiera trzymiesięczną licencję na nawigację głosową i umożliwia szybką łączność w sieci.

Nowa Nokia to urządzenie wielofunkcyjne. Gry, zdjęcia, fotografia i muzyka łączą się dzięki najnowszej usłudze Ovi oraz usługom innych podmiotów za pośrednictwem 3.5G HSDPA i Wi-Fi. Odkrywanie nowości oraz dzielenie się nimi jest teraz łatwe i bezproblemowe.

Nokia N85 ma co najmniej 10 zainstalowanych fabrycznie mobilnych gier N-Gage, które wyglądają realistycznie na ekranie OLED o przekątnej 2,6 cala. Dostępny jest także kupon na aktywację jednej pełnej wersji gry. Specjalne klawisze do gier są podświetlane w poziomym trybie gry, zwiększając komfort i wrażenia użytkownika.

Najnowocześniejszy aparat fotograficzny o rozdzielczości 5 Mpix z obiektywem marki Carl Zeiss oraz jasną lampą błyskową z 2 diodami LED robi wyraźne, jasne zdjęcia, a także nagrywa wideo z prędkością 30 klatek na sekundę. Dzięki technologii A-GPS można dodawać do zdjęć informacje geograficzne, aby następnie sprawdzać miejsce ich zrobienia w aplikacji Nokia Maps bądź witrynach on-line, takich jak Share on Ovi lub Flickr.

N85 posiada w pakiecie kartę pamięci microSD o pojemności 8 GB, która mieści do 30 godzin muzyki w najwyższej jakości. Użytkownicy mogą tworzyć osobiste kolekcje spośród 2,5 miliona utworów i list odtwarzania dostępnych w Sklepie muzycznym Nokia oraz u innych sprzedawców muzyki on-line, a także synchronizować fonotekę z komputerem przy użyciu kabla USB. Słuchać można także radia z funkcją RDS bądź szerokiej oferty internetowych stacji radiowych. Za pośrednictwem 3,5 mm gniazda audio można łatwo podłączyć słuchawki, a wbudowany nadajnik FM umożliwia bezprzewodowe odtwarzanie muzyki z Nokia N85 przez samochodowy lub domowy sprzęt stereo.

Nokia N85 ma trafić do sprzedaży w październiku, a przewidywana cena detaliczna modelu to 450 euro (bez podatków i dopłat).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)