Nowa mapa Google Earth pokazuje zmiany klimatu na świecie

Nowa mapa Google Earth pokazuje zmiany klimatu na świecie

15.07.2010 13:52, aktual.: 15.07.2010 14:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Brytyjski rząd uruchomił w czwartek nową funkcję aplikacji Google Earth, pokazującą potencjalne zmiany klimatu wywołane wzrostem temperatury na świecie o cztery stopnie - poinformowała agencja AFP

Na interaktywnej mapie widoczne są zmiany, jakie zajdą na świecie, jeśli nie zostanie powstrzymana emisja gazów cieplarnianych. Najważniejsze z nich to skokowy wzrost temperatury w Arktyce oraz znaczny wzrost temperatury na kontynentach w porównaniu do mórz.

Obraz
© (fot. Google Earth)

Do stworzenia aplikacji wykorzystano analizy naukowców z brytyjskiego instytutu badawczego, Met Office Hadley Centre.

"Mapa ta ma na celu wzmocnić naszą determinację do podjęcia działań przeciwko zmianom klimatu wywołanym działalnością człowieka" - powiedział przedstawiciel ministerstwa ds. energetyki i zmian klimatu Gregory Barker.

"Jeśli emisje gazów nadal będą rosły, średnia temperatura na świecie podniesie się o cztery stopnie jeszcze przed końcem tego stulecia, być może już w 206. roku" - dodała Vicky Pope z Met Office.

Mapę można zobaczyć pod adresem www.fco.gov.uk/google-earth-4degrees.kml. Aby uruchomić aplikację, należy najpierw zainstalować program Google Earth.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)