Nowa linia głośników Sony

Nowa linia głośników Sony

Nowa linia głośników Sony
Źródło zdjęć: © Sony
01.12.2008 09:18, aktualizacja: 01.12.2008 15:36

Firma Sony  wprowadza nową generację głośników, przeznaczonych
do komputerów stacjonarnych i notebooków. Łączą one wysoką jakość
brzmienia, wynikającą z doświadczenia Sony w tworzeniu konstrukcji dla
audiofilów, z atrakcyjnym wyglądem

Firma Sony wprowadza nową generację głośników, przeznaczonych do komputerów stacjonarnych i notebooków. Łączą one wysoką jakość brzmienia, wynikającą z doświadczenia Sony w tworzeniu konstrukcji dla audiofilów, z atrakcyjnym wyglądem.

Obraz
© SRS-D25 (fot. Sony)

Wspaniałą ilustracją najważniejszych cech nowych produktów może być model SRS-D25. Mimo niewielkich wymiarów, ten 2.1-kanałowy zestaw pozwala na uzyskanie 25 watów mocy i doskonale nadaje się do odtwarzania muzyki, filmowych ścieżek audio czy dźwięku z fascynujących gier. Wyróżnia się oryginalnym, przypominającym pudło na kapelusze subwooferem i jest dostępny w czterech wersjach kolorystycznych: czarnej, różowej, czerwonej i białej. Dzięki temu każdy może wybrać odmianę najlepiej pasującą do posiadanego komputera VAIO, wystroju wnętrza czy gustu. Dla zapewnienia maksymalnej wygody użycia, urządzenie jest wyposażone w łatwo dostępne regulatory i dwa wejścia – do podłączenia komputera i urządzenia przenośnego. Wewnętrzne ekranowanie magnetyczne osłabia zakłócenia powodowane przez komputery i monitory, dzięki czemu dźwięk jest tak czysty i naturalny, dokładnie taki - jaki powinien być.

Obraz
© SRS-M50 (fot. Sony)

Nowatorski model SRS-M50 to z kolei propozycja dla osób, które dużo się przemieszczają z odtwarzaczem MP3 lub notebookiem. Ten dwuelementowy zestaw ma 5 W mocy i waży zaledwie 0,27 kg. Konstrukcja obudów umożliwia ich złączenie przy przenoszeniu i pozwala na schowanie przewodów i wtyku. Urządzenie może być zasilane zarówno z sieci, jak i z trzech baterii R03 instalowanych wewnątrz obudowy. Mimo silnej miniaturyzacji, zestaw SRS-M50 zapewnia sporą głośności i solidny bas. Dostępne są wersje w kolorze czarnym, różowym i złotym.

Obraz
© (fot. Sony)

Dwuelementowy zestaw SRS-Z50 wyróżnia się smukłą konstrukcją. Idealnie nadaje się dla osób, które chcą mieć świetnie wyglądające, ale zajmujące mało miejsca głośniki komputerowe. Głośniki są wyposażone w 38-milimetrowe przetworniki akustyczne z magnesem neodymowym oraz w poprawiający głębię basów port bass reflex. Wbudowany wzmacniacz ma 5 W całkowitej mocy – wystarczająco dużo na potrzeby muzyki, filmów i gier. Ekranowanie magnetyczne osłabia zakłócenia, a drugie wejście pozwala na podłączenie nie tylko komputera, lecz także telefonu lub odtwarzacza MP3. Aby nie przeszkadzać innym, można skorzystać z wyjścia słuchawkowego. Ten model oferowany jest w kolorze czarnym i białym.

Obraz
© SRS-Z100 (fot. Sony)

Poszukującym najlepszego brzmienia z głośników stołowych można polecić model SRS-Z100. Ten dwuelementowy zestaw cechuje się klasycznym wyglądem głośników Hi-Fi. Wewnątrz każdego głośnika znajduje się natomiast średniotonowa jednostka z poprawiającym brzmienie basów portem bass reflex oraz jednostka wysokotonowa, która zapewnia szczegółowość i czystość wysokich częstotliwości. Całkowita moc wyjściowa wynosi 20 W. Model ten ma również wszystkie pożądane rozwiązania, takie jak ekran magnetyczny, dwa wejścia czy gniazdo słuchawkowe, a funkcja Bass Boost w aktywnym wzmacniaczu pozwala na uzyskanie imponującego dolnego pasma częstotliwości.

Produkty są już dostępne w orientacyjnych cenach:
SRS-D25 cena ok. 200 PLN
SRS-M50 cena ok. 175 PLN
SRS-Z50 cena ok. 210 PLN
SRS-Z10. cena ok. 350 PLN

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)