Nowa Kontrola Prywatności dostępna dla wszystkich korzystających z Facebooka na komputerze

Nowa Kontrola Prywatności dostępna dla wszystkich korzystających z Facebooka na komputerze

Nowa Kontrola Prywatności dostępna dla wszystkich korzystających z Facebooka na komputerze
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
05.09.2014 14:12, aktualizacja: 05.09.2014 16:20

Nowa Kontrola Prywatności wprowadzona przez Facebooka w pierwszej połowie tego roku jest już dostępna dla wszystkich osób korzystających z platformy z poziomu komputera stacjonarnego. Dzięki narzędziu Privacy Checkup każdy może upewnić się, że udostępnia swoje informacje właściwym osobom.

Aby odpowiednio zarządzać swoimi danymi, użytkownicy Facebooka powinni pamiętać o trzech czynnościach, dzięki którym odpowiednio zabezpieczą swoją prywatność. Pierwszy krokiem jest sprawdzenie ustawień ikony wyboru odbiorców postu, który zostanie przez nas opublikowany. Drugim - kontrola uprawnień przyznanych aplikacjom wykorzystywanym na platformie. Trzecią czynnością jest ponowne określenie, jakie informacje personalne udostępniamy na swoim profilu.

Nowa Kontrola Prywatności jest częścią działań podejmowanych przez Facebooka w celu ochrony prywatności osób korzystających z platformy. Funkcja ta zapewnia użytkownikom większą kontrolę nad swoimi informacjami wtedy, kiedy tego najbardziej potrzebują. Co ważne, spośród tych, którzy dotychczas skorzystali z Kontroli Prywatności, aż 75% zmodyfikowało swoje ustawienia.

Ustawienia prywatności mogą być sprawdzone w dowolnej chwili za pomocą opcji Prywatność –. skróty. Kontrola Prywatności przypomina o tym wszystkim korzystającym z Facebooka.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)