Nowa komórka policyjna od ścigania osób ściągających pliki

Nowa komórka policyjna od ścigania osób ściągających pliki
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

18.12.2012 10:00, aktual.: 18.12.2012 11:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Policyjna komórka działająca w londyńskim City w najbliższym roku utworzy
nową specjalistyczną jednostkę do ścigania osób, które nielegalnie ściągają pliki z internetu -
ogłosił w poniedziałek minister ds. biznesu Vince Cable.

Policja z londyńskiego City specjalizuje się w ochronie praw własności intelektualnej.

Ustanowienie nowej, oddzielnej jednostki zalecił rządowi raport profesora Iana Hargreavesa z maja br.

Według Hargreavesa zmiana rozwiązań prawnych w zakresie egzekwowania praw autorskich może zasilić brytyjską gospodarkę sumą 7,9 mld funtów.

Według ministra Cable'a innowacyjność jest jednym z czynników powrotu gospodarki na ścieżkę wzrostu. - _ Rząd powinien dążyć do stworzenia otoczenia, w którym kreatywny i innowacyjny biznes działający pod różnymi postaciami i różnej wielkości może twórczo rozkwitać _ - powiedział.

Cable ogłosił, że urząd patentowy będzie zatwierdzał nowe patenty w terminie 9. dni. Obecnie proces ten może trwać nawet do 3-4 lat. Komórka zajmująca się aprobatą znaku towarowego będzie musiała wypowiedzieć się na temat jego dopuszczalności w terminie pięciu dni (dotychczas termin wynosił 10 dni).

Rząd zastanawia się też nad ustanowieniem tzw. cyfrowej giełdy praw autorskich, co miało nastąpić przed końcem br., ale uległo opóźnieniu, gdyż zlecono przeprowadzenie dalszych analiz. Giełda ułatwiałaby i przyspieszałaby uzyskanie zgody na wykorzystanie treści zabezpieczonych copyrightem.

Biuro ochrony własności intelektualnej, będące częścią resortu ds. biznesu, innowacyjności i umiejętności, którego Cable jest szefem, zorganizuje pilotażowe doradztwo dla małego i średniego biznesu, zapoznając firmy tego sektora ze sposobami osiągnięcia komercyjnych korzyści z ich znaku towarowego.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (412)