Nowa jakość telewizji online: oglądanie grupowe

Nowa jakość telewizji online: oglądanie grupowe

20.10.2008 17:00, aktual.: 21.10.2008 09:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Korporacja CBS ma zamiar wzbogacić swój serwis internetowy o możliwość w pełni interaktywnego, grupowego oglądania telewizji nadawanej strumieniowo.

Usługa, nazwana tymczasowo "publicznym pokojami do oglądania" (ang. social viewing rooms), łączy ze sobą elementy czatroomu, wideokonferencji i standardowych transmisji strumieniowych - a wszystko po to, by zapewnić widzom nowe doznania, podobne do tych, których doświadczamy oglądając ciekawe programy (np. relacje sportowe) wspólnie z przyjaciółmi lub znajomymi.

W serwisie CBS.com będzie można dołączyć do wirtualnego pokoju, obejrzeć zsynchronizowany dla wszystkich przebywających w nim osób playback popularnych programów, jednocześnie rozmawiając, rozwiązując quizy, a może nawet wspólnie grając w jakieś atrakcyjne gierki.

Obraz

Jak mówi jeden z szefów CBS Interactive, dotychczas oglądanie telewizji online było bardzo izolującym doświadczeniem. Dzięki nowej filozofii łączącej kilka kanałów komunikacyjnych w jeden, nawet ludzie oddaleni od siebie o tysiące kilometrów, oglądający filmy czy programy w internecie, poczują się tak, jak by siedzieli obok siebie na kanapie.

CBS zamierza uruchomić nową usługę już od środy, na niektórych swoich dziennych kanałach. Wyłącznym sponsorem przedsięwzięcia, przynajmniej początkowo, będzie Intel.

Jeśli oglądanie grupowe odniesie sukces, w co przedstawiciele CBS Interactive głęboko wierzą, korporacja rozszerzy jego zasięg przede wszystkim na takie hity ekranowe, jak Big Brother, Survivor czy The Amazing Race, które - z racji swojego charakteru - skorzystają na tym najwięcej.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)