Nowa drukarka foto Epson Stylus Photo R3000

Nowa drukarka foto Epson Stylus Photo R3000

Nowa drukarka foto Epson Stylus Photo R3000
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
17.01.2011 12:01, aktualizacja: 23.09.2011 16:15

Epson Stylus Photo R3000 to najnowsza drukarka fotograficzna A3+ przeznaczona dla profesjonalistów i zaawansowanych amatorów. Zastosowane w niej wkłady atramentowe nadają się do druku średnionakładowego, a dzięki kompaktowym wymiarom drukarka mieści się na biurku.

Epson opracował nowe opcje modelu R300. mając na względzie przede wszystkim komfort obsługi. Na przykład, podawanie papieru od przodu ułatwia pracę oraz eliminuje konieczność pozostawiania przestrzeni z tyłu drukarki, a przeglądanie instrukcji i poleceń oraz sprawdzanie poziomu atramentu jest możliwe dzięki 2,5-calowemu kolorowemu wyświetlaczowi LCD.

W zależności od użytego nośnika drukarka automatycznie stosuje standardową czerń fotograficzną lub czerń matową wraz z jasną czernią i czernią bardzo jasną, tworząc naturalne, czarno-białe obrazy. Oprócz poprawy balansu szarości i wyeliminowania przebarwień, takie połączenie czarnych atramentów tworzy bardziej wyrównany i naturalny zakres tonalny, idealny do portretów.

Obraz
© (fot. Epson)

Drukarka R300. pozwala także skorzystać z możliwości indywidualnego ustawienia tonacji wydruków w czerni i bieli – od ciepłej, przez naturalną, po zimną – i dostosowania jej do własnych potrzeb i preferencji.

Użytkownicy –. fotograficy, projektanci czy architekci – mają także możliwość skorzystania z fabrycznie zapisanych, profesjonalnych profili ICC w aplikacji do edycji zdjęć, które pozwalają tworzyć obrazy o profesjonalnej jakości. Wydruk wysokiej jakości zdjęcia A3+ zajmuje 195 sekund. Wszechstronny model R3000 umożliwia drukowanie na różnych nośnikach – od rolek, przez arkusze, aż po karton o grubości do 1,3 mm.

Drukarka wyposażona jest w moduł Wi-Fi, złącze sieci Ethernet oraz port USB i obsługuje standard PictBridge. Do druku wykorzystywany jest 8-kolorowy zestaw atramentów UltraChrome K3 z technologią Vivid Magenta. Maksymalna rozdzielczość to 5760 x 1440 dpi za pomocą systemu RPM (Resolution Performance Management). Sugerowana cena 3099 PLN.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)