Nowa atrakcja turystyczna w Gdańsku. Będzie można wejść na gigantyczny dźwig

Nowa atrakcja turystyczna w Gdańsku. Będzie można wejść na gigantyczny dźwig
Źródło zdjęć: © Wikipedia
Adam Bednarek

12.04.2019 15:27, aktual.: 13.04.2019 13:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Są symbolem Gdańska i trudno wyobrazić sobie bez nich krajobraz miasta. Stały się nawet inspiracją dla trójmiejskich artystów. Stoczniowy dźwig od maja będzie też atrakcją turystyczną. Na giganta będzie można wejść i podziwiać panoramę Gdańska.

O planach przerobienia stoczniowego żurawia na punkt widokowy pisaliśmy pod koniec 2018 roku. Wówczas dźwig zamienił się w choinkę. Ale już wtedy było wiadomo, że konstrukcja stanie się atrakcją turystyczną. Znamy szczegóły.

Dźwig znajdujący się na terenie Stoczni Cesarskiej stanie się punktem widokowym w pierwszy weekend maja.

- W tej chwili załatwiamy jeszcze ostatnie formalności, ale powinniśmy zdążyć przed majówką i uruchomić dźwig w pierwszy weekend maja - mówi portalowi trojmiasto.pl Dominik Kwiatkowski z Fundacji Społecznie Bezpieczni, która prowadzi także parking przy Lawendowej. - Bilety będą kosztować ok. 10 zł, a wszystkie środki będą trafiać na pomoc osobom bezdomnym, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej.

Na górze znajdzie się nie tylko punkt widokowy, ale też miejsce, w którym będzie można usiąść i się czegoś napić. Wstęp na dźwig będą miały wyłącznie osoby mające ukończone 15 lat. Wejściówkę kupimy albo na miejscu, albo przez internet.

Dźwig, który zamieni się w kolejny punkt widokowy, został wyprodukowany w 1962 r. przez VEB Kranbau Eberswalde. Jest bardzo wysoki, ma 30 metrów. Zapowiada się więc naprawdę ciekawa atrakcja turystyczna. Będzie można zwiedzić charakterystyczną konstrukcję, a przy okazji spojrzeć na Gdańsk z innej perspektywy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)