Novatel pozywa ZTE i Franklin Wireless za naruszenie patentów

Novatel pozywa ZTE i Franklin Wireless za naruszenie patentów

Novatel pozywa ZTE i Franklin Wireless za naruszenie patentów
Źródło zdjęć: © Fuse/Thinkstock
14.12.2010 06:20, aktualizacja: 14.12.2010 09:45

Novatel Wireless Inc., dostawca bezprzewodowych urządzeń dostępowych do Internetu poinformował, że złożył pozew przeciwko Franklin Wireless Corporation i ZTE za naruszenie pięciu patentów, związanych z kluczową architekturą i funkcjonalnością inteligentnych, mobilnych hotspotów z rodziny MiFi.

Novatel Wireless, dostawca bezprzewodowych urządzeń dostępowych do internetu poinformował, że złożył pozew przeciwko Franklin Wireless Corporation i ZTE za naruszenie pięciu patentów, związanych z kluczową architekturą i funkcjonalnością inteligentnych, mobilnych hotspotów z rodziny MiFi.

- Novatel Wireless wynalazł MiFi - inteligentny, mobilny hotspot, który zapoczątkował całkowicie nową klasę produktów bezprzewodowych. Jesteśmy pewni, że będziemy nadal liderem rynku. Natomiast nasi konkurenci powinni liczyć na swoje własne wynalazki, a nie kopiować nasze pomysły - powidział Peter Leparullo, prezes Novatela.

Obraz
© (fot. Fuse/Thinkstock)

MiFi zadebiutowało na rynku w 200. roku. Pierwsze urządzenia miały wbudowany modem 3G i umożliwiały tworzenie przenośnego hotspotu, z którego naraz mogło korzystać do pięciu użytkowników. Później pojawiło się kilka innych wersji, włączając modele obsługujące sieć WiMax.

Od wprowadzenia na rynek urządzenia MiFi znalazły się w ofercie ponad 25 operatorów na całym świecie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)