Notebooki z tunerem telewizji cyfrowej

Notebooki z tunerem telewizji cyfrowej

Notebooki z tunerem telewizji cyfrowej
18.08.2009 13:58, aktualizacja: 18.08.2009 14:08

Od wczoraj dostępne są na Polskim rynku dwa notebooki z tunerem telewizji cyfrowej ASUS K70Io oraz HP Pavilion dv6-1220. Zgodnie z zaleceniami Unii Europejskiej, do 2012 roku planowane jest całkowite wyłączenie sygnału analogowego w Polsce, co oznacza, iż wszystkie nadajniki naziemne będą odbierały sygnał cyfrowy. W marcu 2010 roku na większości terenów Polski będzie można odbierać naziemną telewizję cyfrową.

Transmisja cyfrowa, według specjalistów z Komisji Europejskiej, ma poprawić przede wszystkim jakość odbioru obrazu i dźwięku. Przenośne urządzenia, przez które odbierany będzie sygnał cyfrowy, pozwolą też na odbiór większej ilości kanałów telewizyjnych i radiowych, a także na poszerzenie możliwości korzystania z interaktywnych usług telewizyjnych, tj. np. wideo na życzenie. Państwa członkowskie Unii Europejskiej stopniowo wyłączają, zajmującą znaczący zakres częstotliwości, transmisję analogową. Na nadawanie cyfrowe przeszło już 5 państw europejskich - Niemcy, Finlandia, Luksemburg, Szwecja i Holandia. Docelowym terminem wyłączenia sygnału analogowego jest 201. rok.

Obraz

ASUS K70i0 to nowoczesny, 17,3 - calowy komputer, wyposażony w szereg funkcji multimedialnych. Urządzenie posiada panoramiczną matrycę o proporcjach przystosowanych do oglądania filmów w rozdzielczości 16:9. co pozwala na ich doskonały odbiór. Wykonany w technologii Infustion korpus komputera odporny jest na zarysowania, odbarwienia oraz zmatowienia. Dysk twardy o pojemności 500 GB, Procesor Intel Core 2 Duo oraz wydajna karta graficzna GeForce GT 120M 1GB, zapewnia wydajność przy mniejszym zużyciu energii oraz dużą moc podczas przetwarzania multimediów. Notebook wyposażony jest ponadto w tuner telewizyjny, pozwalający cieszyć się cyfrową jakością obrazu wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.

Obraz

Kolejnym produktem, dostosowanym do nadchodzących w 201. roku zmian jest notebook HP Pavilion dv6-1220. Jego obudowa ozdobiona została wzorem HP Imprint Espresso, co w połączeniu z dyskretnym, czarnym, błyszczącym wykończeniem nadaje mu elegancki, wyrafinowany i stylowy design. Urządzenie posiada matrycę o przekątnej 15,6 cali, technologię BrightView, wydajny procesor Intel Pentium Core 2 Duo oraz zamontowany tuner telewizji cyfrowej z pilotem zdalnego sterowania. Warty uwagi jest również zainstalowany mechanizm bezpieczeństwa – HP ProtectSmart, który automatycznie unieruchamiania dysk twardy w momencie upuszczenia komputera przez użytkownika.

Od 17 sierpnia Notebook Asus K70iO i HP Pavilion dv6-1220 będzie można nabyć wyłączenie w sieci Vobis w cenie 2999 zł i 3499 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)