Notebooki Fujitsu z grafiką S3

Notebooki Fujitsu z grafiką S3

Notebooki Fujitsu z grafiką S3
Źródło zdjęć: © VIA
12.11.2008 10:29

Użytkownicy będą mogli korzystać z najnowszych mediów HD dostępnych w
Internecie i na płytach, a także z gier wymagających DirectX™ 10.1, jak
również ulepszeń stosowanych w grafice biznesowej, korzystających z
połączonych sił S3 Graphics i technologii procesorowej Intel® Centrino

*S3 Graphics zapowiedziała rynkowy debiut produktów marki Fujitsu, wyposażonych w procesory graficzne S3 Graphics Chrome 430 ULP (Ultra Low Power). *
Użytkownicy będą mogli korzystać z najnowszych mediów HD dostępnych w Internecie i na płytach, a także z gier wymagających DirectX™ 10.1, jak również ulepszeń stosowanych w grafice biznesowej, korzystających z połączonych sił S3 Graphics i technologii procesorowej Intel® Centrino® 2. Grafika Chrome 430 ULP oparta jest na architekturze programowanych procesorów strumieni i silniku ChromotionHD™, który ożywia grafikę 3D, oferując kinową jakość obrazu Hi-Def™.

Fujitsu jest ekspertem w dziedzinie cienkich i lekkich komputerów przenośnych. Modele LifeBook® S6520, LifeBook® S6420 i FMV-BIBLO MG/B80N to pierwsze i najlżejsze notebooki (1,7kg) z oddzielnym procesorem graficznym. Chrome 430 ULP oparty na najbardziej energooszczędnej architekturze GPU na rynku wyróżnia się niższym poborem energii niż chipsety ze zintegrowaną grafiką (IGP). Umożliwia to elastyczność i wcześniej nieosiągalną oszczędność energii, przy doskonałej równowadze pomiędzy pobieraną mocą a wydajnością.

“_ Cienkie i lekkie urządzenia to kierunek rozwoju rynku notebooków PC, w miarę jak mobilność staje się coraz ważniejszym aspektem naszego życia, ” powiedział Akira Nagahara, dyrektor generalny Fujitsu Limited. " Nasze najnowsze modele MG wyposażyliśmy w energooszczędne GPU Chrome 430 ULP, ponieważ oferują najlepszy stosunek wydajności do wielkości i wagi spośród wszystkich mobilnych procesorów graficznych na rynku. Wynikiem współpracy Fujitsu i S3 jest wyjątkowo lekki produkt, dorównujący wydajnością większym notebookom i oferujący użytkownikom wyższą wydajność we współczesnych wizualnie bogatych aplikacjach. _”

"_ S3 Graphics z dumą kontynuuje partnerstwo z Fujitsu, dzięki któremu na rynek trafiają kolejne modele cienkich i lekkich notebooków wyposażonych w najbardziej energooszczędne procesory graficzne na rynku, ” powiedział Ken Weng, dyrektor generalny S3 Graphics. “ Jako lider w dziedzinie innowacyjnych, energooszczędnych GPU, S3 Graphics po raz kolejny redefiniuje i tworzy od nowa segment mininoteboków i notebooków PC z grafiką DX10.1 i wideo HD. Obserwujemy fundamentalną zmianę – grafika średniej klasy zaczyna trafiać do coraz mniejszych notebooków, a w tej dziedzinie doskonale sprawdzają się nasze rozwiązania oparte na doskonałych parametrach wydajności do zużywanej mocy. _”

S3 Graphics Chrome 430 ULP wyróżnia się następującymi właściwościami:
• Technologia oszczędzania baterii unikatowa dla S3 Graphics, dzięki której użytkownik otrzymuje wydajność graficzną komputerów średniej klasy przy poborze energii niższym niż w przypadku procesorów graficznych zintegrowanych z chipsetem (IGP).

• Nowy silnik graficzny Microsoft® DirectX® 10.1, oferujący wydajność nawet o 50% wyższą niż poprzednia generacja procesów GPU klasy ULP.

• Kinowe wrażenia za pośrednictwem energooszczędnego GPU ze zintegrowaną obsługą audio i wideo, w tym silnikiem wideo ChromotionHD™ 2.0, przygotowanym specjalnie do obsługi treści HD

• Energooszczędna architektura PowerWise™ wykorzystująca opatentowane algorytmy i metody projektowania agresywnych sposobów oszczędzania energii na poziomie sprzętowym i programowym.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)