Nokia zastanawia się nad przeniesieniem do USA

Nokia zastanawia się nad przeniesieniem do USA

Nokia zastanawia się nad przeniesieniem do USA
Źródło zdjęć: © Nokia
09.02.2011 02:01, aktualizacja: 09.02.2011 08:14

Prezes Nokii, Stephen Elop, rozważa przeniesienie firmy do amerykańskiej Doliny Krzemowej. Dzięki temu temu firma miałaby łatwiejszy dostęp do wykwalifikowanej kadry inżynierów - donosi The Register

Dzięki takiemu przeniesieniu Nokia byłaby bliżej centrów badawczych, w których tworzone są systemy Android i iOS - najwięksi konkurenci fińskiego producenta.

Liczba sprzedawanych smartfonów Nokii maleje na rzecz urządzeń z wbudowanym systemem Android. W 2010 roku po raz pierwszy odnotowano mniejszą sprzedaż smartfonów na Symbianie od tych z systemem Google'a.

Jakiś czas temu pojawiły się plotki, na temat rozpoczęcia produkcji przez Nokię smartfonów opartych na systemie Android lub Windows Phone 7. Który system zostanie wybrany, tego jeszcze oficjalnie nie wiadomo. Warto jednak wiedzieć, że obecny prezes Nokii pracował wcześniej dla Microsoftu, gdzie był odpowiedzialny za linię produktów z serii Office.

Być może więcej informacji na ten temat pojawi się podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie, które odbędą się w przyszłym tygodniu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)