Nokia przyznaje dotacje i szkolenia dla młodzieży

Nokia przyznaje dotacje i szkolenia dla młodzieży

19.11.2008 16:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

91 młodzieżowych projektów na rzecz lokalnej społeczności zostanie zrealizowanych w ramach VIII edycji programu "Make a Connection - Przyłącz się!". Specjalna komisja, w skład której weszli przedstawiciele m.in. Nokia Poland oraz Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży, wytypowała zwycięskie projekty. Ich autorzy dostaną od 2 do 4,5 tys. zł na realizację pomysłów.

_ W tegorocznej edycji otrzymaliśmy w sumie 316 projektów z całej Polski. Najbardziej akatywna okazała się młodzież z województwa łódzkiego, a także województw małopolskiego i lubelskiego. To właśnie z tych regionów pochodziło najwięcej wniosków _ - mówi Jola Stryjczak, koordynator programu z Nokia Poland.

Wybranych 91 projektów będzie ralizowanych w okresie od 1. lutego do 31. sierpnia 2009. Ich autorzy dostaną od 2 do 4,5 tys. zł na realizację pomysłow oraz wezmą udział w szkoleniach m.in. z zakresu zarządzania projektem, planowania budżetu czy pracy w zespole.

Program "Make a Connection - Przyłącz się!" w Polsce do tej pory zaangażował ponad 8 tysięcy osób z całej Polski w realizację prawie 500 lokalnych inicjatyw o charakterze artystycznym, kulturowym, edukacyjnym, ekologicznym i sportowym. W jego ramach m.in. wybudowano 18 boisk do piłki nożnej, wyremontowano 36 pomieszczeń służących wspólnym spotkaniom i zorganizowano ponad 120 turniejów i rozgrywek sportowych.

Globalna inicjatywa firmy Nokia oraz International Youth Foundation, prowadzona w ponad 20 krajach na świecie, stwarza młodym ludziom możliwości zdobywania wiedzy oraz umiejętności, które są niezbędne do aktywnego włączenia się w życie społeczne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)