Nokia: nowa wersja linuksowego tabletu

Nokia: nowa wersja linuksowego tabletu

Nokia: nowa wersja linuksowego tabletu
Źródło zdjęć: © Nokia
18.10.2007 12:00, aktualizacja: 18.10.2007 12:16

Fiński koncern Nokia zaprezentował odświeżoną wersję swojego "urządzenia komunikacyjnego" - czyli tabletu, wyposażonego w system operacyjny Linux oraz moduł sieci Wi-Fi. Model N810 dysponuje pełną klawiaturą, modułem GPS oraz wbudowanym cyfrowym aparatem fotograficznym.

Urządzenie ma pojawić się w sklepach już w listopadzie, w cenie 379 USD. N810 jest zdecydowanie większy niż telefon komórkowy czy PDA, ale też mniejszy niż typowy notebook. Tablet wyposażono jednak w zestaw akcesoriów i aplikacji typowych dla wszystkich wymienionych powyżej urządzeń - czyli m.in. przeglądarkę Mozilli, komunikator Skype, cyfrowy aparat fotograficzny oraz moduł GPS ( wraz z odpowiednią aplikacją do nawigacji ).

Całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego opartego na Linuksie ( prezentując urządzenie Nokia poinformowała również o uruchomieniu specjalnej sekcji serwisu Forum Nokia - będzie ona przeznaczana dla programistów, poszukujących informacji na temat tworzenia oprogramowania na tę platformę ). Podobnie jak poprzednie wersje tabletu, również N810 wyposażono w dotykowy wyświetlacz LCD - jednak tym razem nie jest on jedynym urządzeniem do wprowadzania danych. Najnowszy model ma także wysuwaną pełną klawiaturę - co, zdaniem przedstawicieli Nokii, znacząco zwiększa wygodę korzystania z tabletu.

Nokia N810 nie została wyposażona w obsługę sieci komórkowych - użytkownik, który chce surfować po Sieci, może skorzystać z Wi-Fi lub użyć telefonu komórkowego w charakterze modemu ( tablet komunikuje się z "komórką" za pośrednictwem Bluetooth ). Warto wspomnieć, że mieliśmy okazję testować poprzednią wersję tabletu Nokii - model N800. Nasze wrażenia z testów znajdziecie w tekście "Nokia N800 i Skype - rozrywka dla bogaczy" - http://www.pcworld.pl/news/120398.html.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)