Nokia kombinuje z VoIP-em w Nseries

Nokia kombinuje z VoIP-em w Nseries

Nokia kombinuje z VoIP-em w Nseries
31.08.2008 00:06, aktualizacja: 01.09.2008 09:38

Nokia rezygnuje z bezpłatnej aplikacji do internetowych połączeń telefonicznych (VoIP) - Nokia Internet Telephony. W najnowszych urządzeniach Nseries, pracujących pod kontrolą systemu Symbian S60 3rd Edition Feature Pack 2, programu tego już nie znajdziemy. Na szczęście sama obsługa połączeń VoIP pozostała, a nawet została rozszerzona.

VoIP, szczególnie w urządzeniach posiadających moduł WLAN, staje się coraz bardziej popularny. Okazuje się jednak, że w modelu N78 (i w zbliżającej się N96) nie ma już wspomnianej aplikacji. Modele te nie występują także na liści kompatybilnych urządzeń.

Obraz

Odbije się to na wygodzie użytkowników i zapewne utrudni im użytkowanie, ponieważ teraz będą musieli stosować aplikacje napisane przez firmy zewnętrzne. A było tak prosto, wystarczyło skonfigurować telefon, lub odebrać konfigurację wysłaną przez dostawcę usługi. Zaistniała sytuacja może utrudnić działalność takim usługodawcom jak Truphone, Gizmo, którzy działają w oparciu o aplikację Nokia Internet Telephony. Za to fring już informuje, że wspiera model N78.

Nokia informuje, że pragnie współpracować z deweloperami poprzez witrynę Forum Nokia przy tworzeniu nowych aplikacji. W nowy interfejs Series60 3rd Edition Feature Pack 2 zaimplementowany został nowy API, umożliwiający programistom większy dostęp do funkcji VoIP.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)