Noc "spadających gwiazd" 2020. Zobacz, kiedy oglądać Perseidy na niebie

Noc "spadających gwiazd" 2020. Zobacz, kiedy oglądać Perseidy na niebie08.08.2020 12:08
Perseidy 2020 – zobacz, gdzie ogladać
Perseidy 2020 – zobacz, gdzie ogladać
Źródło zdjęć: © GETTY | Anadolu Agency

Pierwsza połowa sierpnia to idealny czas na obserwację nieba. W tym okresie odnotowuje się szczyt deszczu Perseidów, które można oglądać na niebie jako popularne "spadające gwiazdy".

Do obserwacji nie jest potrzebny żaden sprzęt, a jedynie możliwie ciemna okolica. Obiekty można bowiem dostrzec gołym okiem.

Perseidy można oglądać z naszej cześci Ziemi w sierpniu każdego roku. Właśnie w tym czasie nasila się ich widoczność, ponieważ w ramach swojej orbity zbliżają się do planety. Jest to zjawisko wyjątkowo regularne – szczyt aktywności zawsze ma miejsce między 9 a 13 dniem sierpnia, ale pierwsze obiekty można było obserwować już w lipcu.

W tym roku jest więc mowa o nadchodzących dniach i przyszłym tygodniu. Jak podał Mikołaj Sabat, prezes kieleckiego oddziału Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii cytowany przez Radio Kielce, w 2020 roku szczyt widoczności Perseidów spodziewany jest na noc z 11 na 12 oraz z 12 na 13 sierpnia. Liczba obiektów, które uda się zauważyć, będzie jednak uzależniona od pogody.

Meteoryt przez lata podpierał drzwi. Okazało się, że jest wart ponad 375 tysięcy złotych

Perseidy są widoczne na niebie przez całą noc, ale osoby chcące je dostrzec, powinny ich wypatrywać szczególnie nad ranem. Poza możliwością obserwacji gołym okiem, w miarę możliwości warto wyposażyć się w aparat ze statywem, by wykonać ciekawe zdjęcia z długim czasem naświetlania. O tym, jak się do tego zabrać, można przeczytać w poradniku na Fotoblogii.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)