Nissan zaprojektował niezwykłe kapcie. Same "parkują" na swoim miejscu

Nissan zaprojektował niezwykłe kapcie. Same "parkują" na swoim miejscu

Nissan zaprojektował niezwykłe kapcie. Same "parkują" na swoim miejscu
Źródło zdjęć: © youtube.com
Arkadiusz Stando
29.01.2018 13:35

Jeden z największych producentów samochodów na świecie postanowił zbudować "autonomiczne kapcie". Zastosował identyczną technologię, co w swoim zautomatyzowanym pojeździe.

Podczas gdy Elon Musk bawi się miotaczem ognia, jego konkurenci nie śpią. Nissan próbuje wprowadzać zaskakujące rozwiązania do życia codziennego.

Firma skorzystała ze swojej technologii w nowym japońskim hotelu ProPILOT Park Ryokan. Na pierwszy rzut oka obiekt wygląda zwyczajnie, ale magia zaczyna się, gdy wchodzimy do jednego z pokojów. Kapcie, poduszki i inne przedmioty moga nagle zacząć się ruszać. Ale nie dzieje się to bez powodu.

Kapcie mogą powrócić do recepcji hotelu, za pomocą jednego przycisku. Posiadają drobne kółka i silniki, sprawiające, ze potrafią same się poruszać. Podobną funkcję zastosowano w stołach i poduszkach. Jeśli zostaną przestawione, same powrócą na swoje miejsce. To samo dotyczy pilota do telewizora - to akurat całkiem sensowne rozwiązanie, biorąc pod uwagę, jak często potrafi się "zapodziać".

Trzeba przyznać, że sztuczka jest bardzo imponująca. Może mieć jednak problemy z odnalezieniem zastosowań w życiu codziennym. Gdyby twoje kapcie nagle odjechały nam ze stóp i znalazły się pod drzwiami, raczej nie bylibyśmy zachwyceni.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)