Nissan chwali się krzesłami biurowymi z funkcją automatycznego "parkowania"

Nissan chwali się krzesłami biurowymi z funkcją automatycznego "parkowania"

Nissan chwali się krzesłami biurowymi z funkcją automatycznego "parkowania"
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
18.02.2016 08:16, aktualizacja: 18.02.2016 11:23

Ekscytacja możliwościami autonomicznych samochodów udziela się wielu firmom motoryzacyjnym. Nie jest obca też Nissanowi, który prowadzi własne badania w tym zakresie, zwłaszcza jeśli chodzi o systemy ułatwiające parkowanie. Do tego stopnia, że firma postanowiła stworzyć krzesła biurowe, które same się "parkują".

Siedzenia może nie do końca "parkują" - w tym przypadku dokładniejsze byłoby raczej stwierdzenie, że są to krzesła, które automatycznie nawigują po biurze i wracają na swoje miejsca. Biurowe fotele zostały stworzone przez Nissana po to, by zaprezentować opracowaną przez nich technologię, którą chcieliby w przyszłości zintegrować ze swoimi samochodami. A plany mają ambitne, ponieważ japońska firma chciałaby, aby do roku 202. aż dziesięć modeli sprzedawanych przez nich samochodów posiadało możliwości pojazdu autonomicznego lub przynajmniej pół-autonomicznego.

No ale wracając do krzeseł. Mogą one sprawnie poruszać się po biurze dzięki systemowi, wykorzystującemu minimum cztery kamery, który analizuje otoczenie i przesyła informacje o przeszkodach do krzeseł za pomocą WiFi. Oprogramowanie przekłada te informacje na odpowiednie ruchy czterech kół umieszczonych w masywnej podstawie.

Dzięki temu, po wydaniu komendy, w tym przypadku klaśnięciu w odpowiedni sposób, krzesła same zajmują przypisane im pozycje. Przy okazji napędzając stracha wszystkim pracownikom, nieświadomym tej "paranormalnej" funkcjonalności nowych biurowych foteli.

Polecamy na stronach Giznet.pl: Vaio połączy siły z Toshibą i Fujitsu

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)