Nikon prezentuje dwa nowe obiektywy

Nikon prezentuje dwa nowe obiektywy

Nikon prezentuje dwa nowe obiektywy
Źródło zdjęć: © Nikon
09.02.2010 11:03

Firma Nikon zaprezentowała dwa nowe obiektywy do swoich aparatów fotograficznych. AF-S NIKKOR 16-35mm f/4G ED VR stanowi propozycję dla osób zajmujących się fotografią ogólną, natomiast AF-S NIKKOR 24mm f/1,4G ED został zaprojektowany z myślą o fotoreporterach i pejzażystach

Obiektyw AF-S NIKKOR 16-35mm f/4G ED VR

AF-S NIKKOR 16-35mm f/4. ED VR to pierwszy na świecie ultraszerokokątny obiektyw zmiennoogniskowy z systemem redukcji drgań VR przeznaczony do lustrzanek formatu FX. Nowy obiektyw jest przystępną cenowo i praktyczną propozycją do fotografii ogólnej aparatami formatu FX, takimi jak Nikon D700.

Obraz
© (fot. Nikon)

Złożony układ optyczny nowego obiektywu zawiera przeciwodblaskowe powłoki nanokrystaliczne (Nano Crystal coat), dwie soczewki ze szkła o niskiej dyspersji ED i nie mniej niż trzy soczewki asferyczne dla zminimalizowania dystorsji i aberracji, nawet przy stosowaniu maksymalnie otwartej przysłony. System redukcji drgań drugiej generacji (VR II) wraz z zastosowaniem ultradźwiękowego silnika Silent Wave Motor zapewnia cichą i dyskretną pracę, a 9 zaokrąglonych listków przysłony oddaje na obrazie piękny bokeh.

Obiektyw AF-S NIKKOR 16-35mm F/4. ED VR skonstruowany został, by sprawdzać się w codziennym fotografowaniu, dlatego pasuje do mniejszych aparatów formatu FX, jak Nikon D700. Wytrzymała magnezowa konstrukcja i uszczelnienia przeciwpogodowe sprawią, że docenią go zwłaszcza podróżujący entuzjaści oraz zawodowi fotografowie. Obiektyw został fabrycznie wyposażony w wytrzymałą osłonę przeciwsłoneczna HB-23 i miękki pokrowiec.

Planowana data rozpoczęcia sprzedaży tego modelu to 1. lutego 2010 r.

Dane techniczne:

Obraz

Obiektyw AF-S NIKKOR 24mm f/1,4G ED

Wykorzystana w obiektywie AF-S NIKKOR 24mm f/1,4. ED konstrukcja optyczna zapewnia maksymalną jakość zdjęć przy minimalnej dystorsji oraz doskonałą ostrość na brzegach kadru, również przy większych otworach przysłony. Nowy układ optyczny łączy zalety stosowania nanokrystalicznej powłoki przeciwodblaskowej z właściwościami soczewek ze szkła o niskiej dyspersji (ED) oraz soczewek asferycznych. Uzyskano dzięki temu jakość obrazu cechującą się wysokim kontrastem przy minimalnej dystorsji i aberracji. Maksymalny otwór względny f/1,4 i 9 zaokraglonych listków przysłony umożliwia tworzenie zdjęć z bardzo ładnym bokeh.

Obraz
© (fot. Nikon)

Obiektyw wyposażony jest w silnik Silent Wave Motor, który umożliwia szybkie i dyskretne działanie autofokusa. Jego korpus opiera się o szkielet magnezowy i uszczelnienia uodparniające go na warunki atmosferyczne i kurz. Do modelu AF-S NIKKOR 24mm f/1,4. ED dołączona jest w komplecie osłona HB-51 oraz miękki futerał.

Obiektyw trafi do sprzedaży 1. marca 2010 r.

Dane techniczne:

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)